Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petlas, Türkiye’nin En Büyük 108. Şirketi Oldu

Petlas, Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği Fortune 500 Türkiye 2022 sıralamasında yerini aldı.
Petlas, Türkiye’nin En Büyük 108. Şirketi Oldu
HABER GİRİŞ

Petlas, Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 Türkiye 2022 Araştırması’na göre listeye 108’inci sıradan giriş yaptı. AR-GE ve sürdürülebilirlik yatırımları ile ön plana çıkan Petlas, 12 milyar 300 milyon liralık net satışla Fortune 500 Türkiye listesine girmeyi başardı.

Araştırmada yer alan şirketlerin toplam net satışları bir önceki yıla göre yüzde 100’den fazla arttı. Petlas ise yüzde 135’lik artış gösterdi. Türkiye şirketlerinin net satışları, 2007’den bu yana takip edilen verilere göre en yüksek artışı kaydetti.

AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi S. Safa Özcan, elde edilen başarının şirketin kalite, inovasyon ve müşteri odaklı yaklaşımının bir sonucu olduğunu belirtti.

“Petlas olarak son birkaç aydır önemli başarılara imza attık. Önce Brand Finance tarafından yapılan değerlendirmede 62’inci sıraya yükseldik.” diyen Özcan, daha sonra da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan listede 67’inci sıradan ihracat şampiyonu olduklarını hatırlattı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Şirketin başarılarında AR-GE ve sürdürülebilirlik yatırımlarının büyük bir rol oynadığını, AR-GE çalışmalarıyla müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için en son teknolojiyi kullandıklarını ve taleplere hızlıca cevap verdiklerini söyledi.

Çevreye duyarlılığı ön planda tuttuklarını ifade eden Özcan, “Bu sayede, hem toplumun beklentilerine yanıt veriyor hem de uzun vadede şirketimizin sürdürülebilir büyümesini sağlıyoruz. Şirket olarak, kalitemize olan bağlılığımızı sürdürerek, inovasyon ve müşteri memnuniyetine odaklanmaya devam edeceğiz. Bu sayede gelecekte başarılarımızı artırmaya ve global ölçekte rekabetçi konumumuzu güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Petlas’ın bugüne kadar 130 ülkeye lastik ihraç ettiğini, 2005ten beri AKO Grup tarafından toplam 630 milyon dolarlık yatırım yapıldığını sözlerine ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.