Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PETKM’de İstifa Haberine Hisseler Negatif Bakmadı

Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’den yönetim kurulu üyesinin istifasına ilişkin açıklama geldi. İstifa gelişmesine hisseler nasıl tepki gösterdi?
PETKM’de İstifa Haberine Hisseler Negatif Bakmadı
HABER GİRİŞ

Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’den borsanın kapanmasına yakın istifa haberi geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağımsız yönetim kurulu üyesinin istifası hakkında açıklama paylaştı.

Paylaşılan açıklamada, Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Tonbul’un istifa ettiği duyuruldu.

Tonbul’un istifasının 6 yıllık üyelik süresinin dolduğundan kaynaklandığı bildirildi. Açıklamada, “Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 4.3.6 no’lu maddesi (g) fıkrası uyarınca bağımsızlık kriterine konu olan toplam 6 yıllık süresinin dolması sebebiyle, 12 Mart 2024 tarihi itibarıyla istifa ederek görevinden ayrıldığını bildirmiştir” denildi.

Petkim Petrokimya Hisse 13.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin PETKM kodlu hisseleri istifa haberinin geldiği dakikalarda sınırlı yükselişini korudu. Haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1’in altında sınırlı yükselişle 24,52 TL’den kapatan hisseler yıl içerisinde 26 TL’den direnç gördü.

En düşük 18,15 TL’ye kadar sarkan PETKM, Marbaş Menkul Değerler’in 11-15 Mart haftası için model portföyüne eklediği 4 hisseden biri olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.