Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petkim için Rapor Geldi! Hedef Fiyat Korundu

Ata Yatırım, petrol şirketinin hisseleri için yaptığı değerlendirmenin ardından hedef fiyatı paylaştı. Detaylar haberde...
Petkim için Rapor Geldi! Hedef Fiyat Korundu
HABER GİRİŞ

Aracı Kurum Ata Yatırım günlük raporunu yayımladı. Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’nin (PETKM) hisselerini değerlendiren Ata Yatırım, 12 aylık hedef fiyatı kordu.

Söz konusu raporda Etilen – nafta makasının haftalık olarak yüzde 11,3 arttığı not edildi. Bunun temel nedeni nafta fiyatlarındaki yüzde 3 azalış olduğu aktarıldı.

Raporda şu ifadeler not edildi:

“Petrokimya sektöründe arz-talep dengesinde henüz bir iyileşme yaşanmadığına dair sinyal alıyoruz ve zayıf küresel talep ve güçlü hammadde fiyatları nedeniyle 2024 yılının zorlu olmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

Şirketin geçen yıl Star Rafinerisi ile nafta alım anlaşmasını revize ettiği not edildi. Yeni anlaşmayla Petkim’in, hammadde tedarikinde önemli bir esneklik kazandığı ve düşük maliyetli nafta kaynaklarına ulaşım sağladığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Ata Yatırım, Petkim için “TUT” önerisini ve hisse başına 23.08 TL 12 aylık hedef değerin koruduğunu not etti.

Haftaya yükseliş seyrinde başlayan PETKM hisseleri, ikinci gün kırmızı mumlar yaktı. Dün kapanışı 21,60 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 21,52 TL’den yaptı. Hisseler günlük bazda yüzde 1,85’lik düşüş ile 21,22 TL’den işlem gördü.

PETKM hisseleri aylık bazda yüzde 5,36 kazandırırken, haftalık bazda yüzde 0,47 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.