Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Petkim Hisselerinde Etilen-Nafta Makasındaki Daralmanın Olumsuz Etkisi Bekleniyor

Güne sınırlı yükselişle başlayan Petkim hisseleri 6,57 liradan fiyatlanıyor. Analistler haftalık etilen-nafta makası durumunun hisselere etkisini değerlendirdi.
Petkim Hisselerinde Etilen-Nafta Makasındaki Daralmanın Olumsuz Etkisi Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisseleri 2 Kasım işlemlerine %0,15 artışla 6,55 liradan başladı. Dünkü kapanışını 6,53 liradan gerçekleştirdi.

Petkim hisseleri açılışın hemen ardından 6,57 liradan işlem görmeye başladı.
Petkim Hisseleri %0,15 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan Petkim, borsada da yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Borsa İstanbul kimya, petrol ve plastik endeksi altında işlem gören hisselerde anlık işlem hacmi 5.489.550 TL seviyesinde.

Haftalık bazda 6,38 – 6,76 arasında hareket ederek %1’e yakın yükseldi. Aylık dönemde kaydettiği en düşük fiyat 6,00, en yüksek 6,76 oldu. Bu süreçteki kazancı %0,60’ı işaret ediyor.

Hisseler yıllık bazda ise 3,41 – 7,13 arasında seyrederek %92 oranında getiri sundu. 6,59 pivot noktası olmak üzere yukarı yönlü hareket etmesi durumunda 6,64 – 6,71 dirençleri, aşağı yönde 6,47 – 6,52 destekleri izlenecek.

Deniz Yatırım etilen-nafta makasının haftalık bazda düşüş göstermesinin hisse senedi performansı üzerinde sınırlı olumsuz etki yaratacağını belirtti. 29 Ekim ile biten haftada etilen-nafta makasında %8,5 oranında düşüş olurken, seviye 463 dolara geriledi.

Söz konusu dönemde etilen fiyatlarında %4,7, nafta fiyatlarında ise %2,2 oranında düşüş gerçekleşti. Kurum analistleri makas ortalamasının yılın ikinci çeyreğinde yıllık bazda %153, çeyreklik %4 oranında artış göstererek 646,2 dolara yükseldiğini hatırlattı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu