Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peskov: Batılı Sermayeler ve Vergi Mükellefleri Rahatsız

Ukrayna’ya harcanan her kaynağın israf olduğunu savunan Peskov, NATO dahil Kiev’e destek veren tarafların boşa çaba sarf ettiği çıkışını yaptı.
Peskov: Batılı Sermayeler ve Vergi Mükellefleri Rahatsız
Yorum

Daha önce yaptığı çıkışlarda Ukrayna destekçilerini hedef alan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus güçlerinin işgaline 2 yıla yakın zamandır direnç gösteren Kiev’in kendisine gönderilen kaynakları israf ettiği yönünde eleştirilerde bulundu.

Düzenlediği basın toplantısında Kiev’in karşı saldırısının işe yaramadığını söyleyen Pekov, NATO’nun ve Avrupa ülkelerinin milyarlarca dolarlık kaynağının heba olduğunu ifade etti.

Kremlin Sözcüsü, “Karşı saldırıları başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bu durum da Batılı sermayeleri ve vergi mükelleflerini rahatsız etmeye başlıyor. Kiev rejimine aktarılan milyarlarca dolarlık kaynakların aslında verimsiz ve amaçsızca harcandığı da açık” diye konuştu.

Saldırılara karşılık veren Ukrayna’da işlerin Kiev’in beklediği gibi gitmediğini ve NATO üyelerinin de bu görüşte olduğunu savundu.


Suudi Arabistan’ın arabulucu rolüne ilişkin görüşlerini paylaşan Peskov, Moskova’nın barışa ilişkin beklentisi ile ilgili ise şöyle söyledi:

“Şüphesiz Rusya bu toplantıyı da yakından takip edecek. Hangi hedeflerin belirlendiğini ve organizatörlerin gerçekte ne hakkında konuşmayı planladığını sonuna kadar göreceğiz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu