Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peskov: Batılı Sermayeler ve Vergi Mükellefleri Rahatsız

Ukrayna’ya harcanan her kaynağın israf olduğunu savunan Peskov, NATO dahil Kiev’e destek veren tarafların boşa çaba sarf ettiği çıkışını yaptı.
Peskov: Batılı Sermayeler ve Vergi Mükellefleri Rahatsız
HABER GİRİŞ

Daha önce yaptığı çıkışlarda Ukrayna destekçilerini hedef alan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus güçlerinin işgaline 2 yıla yakın zamandır direnç gösteren Kiev’in kendisine gönderilen kaynakları israf ettiği yönünde eleştirilerde bulundu.

Düzenlediği basın toplantısında Kiev’in karşı saldırısının işe yaramadığını söyleyen Pekov, NATO’nun ve Avrupa ülkelerinin milyarlarca dolarlık kaynağının heba olduğunu ifade etti.

Kremlin Sözcüsü, “Karşı saldırıları başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bu durum da Batılı sermayeleri ve vergi mükelleflerini rahatsız etmeye başlıyor. Kiev rejimine aktarılan milyarlarca dolarlık kaynakların aslında verimsiz ve amaçsızca harcandığı da açık” diye konuştu.

Saldırılara karşılık veren Ukrayna’da işlerin Kiev’in beklediği gibi gitmediğini ve NATO üyelerinin de bu görüşte olduğunu savundu.


Suudi Arabistan’ın arabulucu rolüne ilişkin görüşlerini paylaşan Peskov, Moskova’nın barışa ilişkin beklentisi ile ilgili ise şöyle söyledi:

“Şüphesiz Rusya bu toplantıyı da yakından takip edecek. Hangi hedeflerin belirlendiğini ve organizatörlerin gerçekte ne hakkında konuşmayı planladığını sonuna kadar göreceğiz.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.