Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peru, Sudan ve Avusturya’dan Depremzedelere Destek!

Tüm dünya asrın en büyük felaketi olarak görülen Kahramanmaraş depremlerine dair gelişmeleri yakından izlerken, ülkelerden sürekli yeni bir bağış açıklaması geliyor.
Peru, Sudan ve Avusturya’dan Depremzedelere Destek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

6 Şubat’ta Kahramanmraş merkezli meydana gelen depremler bugün itibarıyla 3 haftayı geride bıraktı. 10 ili etkileyen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde resmi kayıtlara göre 44 bin 374 kişi hayatını kaybetti. 10 bine yakın artçının yaşandığı büyük depremler sonrasında, enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken Türkiye, yaralarını sarmak için büyük çaba gösteriyor.

Bu zor günlerde Türkiye’nin yanında olduğunu gösteren onlarca ülke de yardımlarını esirgemiyor. Peru’da Türkiye’nin Lima Büyükelçiliği tarafından depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri Türk Hava Yolları (THY) kargo uçağıyla afet bölgesine yollandı.

Yapılan açıklamaya göre Peru’da yaşayan Türk vatandaşları ile Peru halkının katkılarıyla 9,5 tonluk yardım malzemesi toplandı.

İçinde ısıtıcı, uyku tulumu, kışlık kıyafet ve battaniye gibi ihtiyaçların olduğu yardım malzemeleri LAS şirketinin kargo uçağıyla Kolombiya’nın başkenti Bogota üzerinden THY’nin tarifeli seferiyle Türkiye’ye ulaştırılacak.

Avusturya’da Konteyner Kampanyası Yapıldı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kurulacak konteyner kent için yardım kampanyası düzenlendi. 23 sivil toplum kuruluşunun girişimiyle yapılan program sosyal medya ve bazı kanallarda canlı olarak paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Viyana Başkonsolosu Cafer Mert Özmert’in hazır olarak yer aldığı prpgramda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MUSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren telefon bağlantısı yaptı.

Büyükelçi Ozan Ceyhun, 4 saat süren programda 433 bin 927 Euro toplandığını açıkladı.

Bir Yardım Kampanyası da Sudan’dan Geldi

Kaynakların aktardığı bilgiye göre Sudan’ın başkenti Hartum’daki Nahda Üniversitesi’nin öncülüğünde özel üniversiteler, eğitim kurumları ve çeşitli dernekler, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bir bağış kampanyası başlattı.

Umut Penceresi adı verilen kampanyanın duyurulması amacıyla yapılan törene Sosyal Kalkınma Bakanı Adem Bahit, Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi İsmail Çobanoğlu, Nahda Üniversitesi Rektörü İman Beşir Nuruddaim, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi Çobanoğlu, “Poşetlerle büyükelçiliğimize para bağışlayanlar, ellerindeki yüzüklerini bize teklif eden Sudanlı kardeşlerimiz oldu. Bütün bu faaliyetler tabiki çok değerli. Bu zor anımızda yanımızda duran Sudanlı kardeşlerimizi asla unutmayacağız.” şeklinde konuştu. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.