Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Perakende Hissesi 676 TL Yolcusu! Neden Beğeniliyor?

Ak Yatırım, BIMAS’ın sektörde en iyi konumlanmış oyuncu olduğunu belirtti ve hisse için hedef fiyatını paylaştı.
Perakende Hissesi 676 TL Yolcusu! Neden Beğeniliyor?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da dalgalı hareketler devam ederken Ak Yatırım, “Hisse Senetlerinde Öneriler” adlı paylaştığı raporda perakende sektöründe faaliyet gösteren Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) için değerlendirmelerini paylaştı.

Analistler 2024’ün kalanında makro koşulların hızlı tüketim sektörleri için dayanıklı tüketim sektörlerine kıyasla daha destekleyici olmaya devam edebileceğini öngördü.

Mevcut makroda tüketimin geleneksel kanaldan modern kanala hızlanarak kaymaya devam etmesini ve indirimli zincirlerin bu trendlerden en büyük payı alabileceği belirtildi. Rakiplerine kıyasla güçlü mağaza verimliliği ve kanıtlanmış yönetim şekli ile Türkiye perakende pazarının lideri olan Bim’in trendlerden faydalanmak için en konumlanmış oyuncu olduğu vurgulandı.

Şirketin güçlü bilanço açıklamasının Türkiye’ye ilişkin risk algısının düzelmesi/yabancı sermaye girişinin en önemli olumlu katalizörü olarak görüldüğü paylaşıldı.

Ak Yatırım, Bim için 676 TL olan hedef fiyatını ve “endeks üstü getiri” tavsiyesini korudu.

GCM Yatırım Banner

Perakende Hissesi 676 TL Yolcusu! Neden Beğeniliyor?Kaynak: Paratic Piyasalar

24 Haziran’da 583,5 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan BIMAS, son günlerde borsadaki dalgalı hareketlerden etkilendi ve değer kaybetti. 10 Temmuz sat 14.13 itibarıyla yüzde 1,2 düşüşle 547,5 TL’den işlem gören BIMAS hisselerinde yıllık kazanç yüzde 205 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın