Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Perakende Devi 559 TL’den 844 TL Hedefine Koşuyor

İnfo Yatırım bugün yayımladığı raporda MGROS için 844 lira hedef fiyat ve yüzde 52 getiri potansiyeli öngördü. Detaylar haberde;
Perakende Devi 559 TL’den 844 TL Hedefine Koşuyor
HABER GİRİŞ

İnfo Yatırım tarafından bugün Migros Ticaret (MGROS) paylarına ilişkin değerlendirme raporu paylaşıldı. Aracı kurum, MGROS paylarını 844 lira hedef fiyat ve yüzde 52 getiri potansiyeli ile hisse önerileri listesine eklediğini bildirdi.

İnfo Yatırım, sıkı para politikasının genel talebi azaltıcı etkilerine rağmen, gıda perakende sektörünün bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceğini öngördü. 2024 yılında asgari ücrete zam yapılmaması ve enflasyondaki düşüş ile stoklarda iyileşme beklendiği vurgulandı.

Söz konusu durumun şirketin işletme sermayesi ve nakit akışlarını olumlu yönde etkileyeceğine ilişkin tahminini paylaştı.

Aracı kurum Migros’un, 2024 yılında tahmini 250’den fazla yeni mağaza açmayı planlayarak genişlemeye devam ettiğini belirtti. Haziran itibarıyla 3 bin 490 mağazası bulunan şirketin Migros, Migros Jet, 5M, Macrocenter, Kiosk ve Mion gibi farklı formatlarda hizmet sunduğu da kaydedildi.

Türkiye’nin yeni nesil kişisel bakım marketi olan Mion’un ise hızlı büyüme beklentileri ile şirkete değer kattığı ileri sürüldü.

GCM Yatırım Banner

İnfo Yatırım Migros’un, uluslararası benzer şirketlerle karşılaştırıldığında iskontolu işlem gördüğünü de vurguladı. Dolar bazlı çarpan analizine göre Migros’un, yurt dışı benzer şirketlerine kıyasla avantajlı bir konumda olduğunu öngördü.

Paratic Piyasalar Migros Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada MGROS koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 129,21 kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 14,05, haftalık bazda ise yüzde 5,76 oranında yükseliş gösterdi.

11 Temmuz’daki işlemlerine 570 liradan başlayan MGROS payları bugün TSİ 12.19 itibarıyla yüzde 0,81 oranında yükselişle 559 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın