Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pentagon Ukrayna için Yeni Askeri Yardım Paketini Duyurdu

ABD Savunma Bakanlığı, Ağustos 2021'den bu yana Ukrayna'ya 45’inci askeri yardım paketinin sağlandığını duyurdu. Detaylar haberde;
Pentagon Ukrayna için Yeni Askeri Yardım Paketini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ülke yönetiminin Ağustos 2021 tarihinden bu yana Ukrayna’ya 45’inci askeri yardım paketini sağladığını duyurdu. Yeni paketin, Ukrayna’ya savaş alanında yardımcı olacak önemli içeriğe sahip olduğu belirtildi.

“Bugün, topraklarını savunan ve halkını koruyan Ukrayna’ya yardımcı olacak bir sonraki askeri yardım paketini açıklıyoruz” denilen açıklamada ek yardım paketinin 250 milyon dolar tutarında olduğu ifade edildi.

Paketin İçeriği Açıklandı

Paketin, hava savunması için AIM-9M füzeleri, yüksek mobiliteli topçu roket sistemleri için mühimmat, 155mm ve 105mm topçu mühimmatı, mayın temizleme ekipmanı, diğer zırh önleyici sistemler ve roketler, 3 milyondan fazla hafif silah mühimmatı, ambulanslar, engellerin temizlenmesi için yıkım mühimmatının yanı sıra yedek parçalar, hizmetler, eğitim ve nakliyeyi içermekte olduğu bilgisi verildi.

Açıklamada ABD’nin, Ukrayna’ya acil savaş alanı ihtiyaçlarını ve uzun vadeli güvenlik yardımı gereksinimlerini karşılayabilecek olanaklar sağlamak için müttefik ve ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edeceği belirtildi.

“Rusya, Acımasız Bir Savaş Yürütüyor”

Rusya’nın her gün Ukrayna’da çok sayıda sivilin ölümüne ve milyonlarca insanın yerinden edilmesine neden olan acımasız bir fetih savaşı yürütmeye devam etmekte olduğuna dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’nın limanlarına ve tahıl altyapısına yönelik saldırıların, gıda ve tahıl piyasalarında fiyat dalgalanmalarına yol açtığına ve dünya genelinde açlığa ve küresel gıda güvensizliğini daha da kötüleştirdiğine değinildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.