Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Penguen Gıda Hisseleri Şirket Ortaklarına Para Cezasının Ardından 2 Haftanın Düşüğünde

Penguen Gıda Sanayi Anonim Şirketi, şirket ortaklarından Gençoğlu Holding, Orhan Ümit Gençoğlu ve Turhan Gençoğlu’nun aleyhlerine verilen idari para cezasına ilişkin açıklamalarını paylaştı.
Penguen Gıda Hisseleri Şirket Ortaklarına Para Cezasının Ardından 2 Haftanın Düşüğünde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dün edinilen bilgilere göre Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) içsel bilgi veya sürekli bilgilerin kesinleşmesinden kamuya duyurulmasına kadar geçen süre içerisinde yapılan işlemler nedeniyle Turhan Gençoğlu, Orhan Ümit Gençoğlu ve Gençoğlu Holding’e 1 milyon 175 bin 29’ar lira olmak üzere toplamda 3 milyon 525 bin 87 lira idari para cezası kesmişti.

Orhan Ümit Gençoğlu, Turhan Gençoğlu ve Gençoğlu Holding A.Ş. imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“…Bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada yer alan haberler kapsamında kamunun aydınlatılmasında da yarar görülmüş olup, Sayın Kurul tarafından hakkımızda verilen karar, Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107’nci maddesinde tanımlanan “Piyasa Dolandırıcılığı” suçu olmayıp, Sayın Kurul’un Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği hükmüne şekli aykırılıktan kaynaklı kabahat niteliğindedir.”

Bugüne artıda başlayan hisseler, TSİ 11.00’dan sonra 4,49 TL ile gün içi yüksek seviyesini kaydetti.
Penguen Gıda Hisse Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

KAP açıklamasının ardından hafif satıcılı seyreden hisseler yine de pozitif bölgede kaldı. TSİ 15.07’de yüzde 1,1 artıda fiyatlanan hisseler, 4,30 – 4,49 TL aralığında seyretti.

Şubat’ta 5,87 TL ile bir yılın yükseğine çıkan PENGD kodlu hisse senetleri, 12 ayda yüzde 14’e yakın değer kaybetti. Eylül ayının sonlarında yükselmeye başlayıp Kasım sonuna kadar ralliyi sürdüren hisseler, buradan sonra düşmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Dün 4,32 TL ile 2 haftanın düşük seviyesini test eden hisseler PENGD hisseleri, bugünkü seansa 4,33 TL ile başladı. Açılıştan sonra 4,30 TL ile gün içi düşük seviyesini kaydederken bu 2 haftanın yeni düşüğü oldu. Haftalık bazda yüzde 7 düşen hisseler, aylık bazda ise yüzde 12’ye yakın arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.