Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pelosi Bu Sefer Trump’ı Hedef Aldı: Adam Değil!

Nancy Pelosi bu sefer Trump'ı kızdıracak açıklamalarda bulundu. Trump'ın yalancı şahitlik cezası alacağı için mahkemeye çıkarılmayacağını savundu.
Pelosi Bu Sefer Trump’ı Hedef Aldı: Adam Değil!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD’nin Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Pelosi 6 Ocak 2021’de Meclis Binası’na düzenlenen saldırıyı anımsatarak, Trump’ın saldırıdaki rolü gerekçesiyle ABD Kongresi mahkeme celbine itaat etmeyecek kadar korkak biri olduğunu savundu.

Pelosi, “Onun ifade verecek kadar erkek olduğunu düşünmüyorum. Yeminli ifade vermesi gerektiği için avukatlarının onun ortaya çıkmasını isteyeceğini sanmıyorum. …Ortaya çıkacak kadar adam olup olmadığını göreceğiz.” diyerek dikkat çekti.

Trump’ın ifade vermeyi reddetmesi durumunda kamuoyunun onu bu karardan dolayı yargılaması gerektiğini savunan Pelosi, hiç kimsenin hukuktan üstün olmadığını kaydetti.

Pelosi söz konusu duruma ek olarak Trump’ın avukatlarının, yemin altında vereceği ifadede olası yalancı şahitlik cezası alacağı için onun gelmesini istemeyeceklerini öne sürdü.

“Üçüncü Sınıf Bir Politikacı”

Reuters’ın haberine göre Cuma günü, seçim komitesi Trump’a mahkeme celbi çıkardı. Celpte, destekçilerinin 6 Ocak’taki ölümcül saldırısından önceki ve sonraki faaliyetleriyle ilgili çok çeşitli belgeleri sunması için 4 Kasım’a kadar süre verildiği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Trump ve Pelosi’nin çekişmeli bir şekilde süregelen ilişkisine dikkat çekilen haberde, geçen sene Trump’ın Pelosi’yi “üçüncü sınıf bir politikacı” olarak adlandırması hatırlatıldı.

“Meclise Silahlı Bir Çete Gönderemezsiniz”

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Liz Cheney ise Trump hakkında iddialarda bulundu ve ABD Adalet Bakanlığı’nın potansiyel olarak görebileceği bir dizi farklı suçlar işlediğini söyledi.

Cheney konu hakkında, “İktidarın barışçıl geçişini durdurmak için güç kullanmaya istekli olduğunu gösterdi.” diyerek devam etti. Trump’ın kaybettiğine dair ifade verdiklerini belirterek, kazandığını düşünse bile meclise silahlı bir çete gönderilemeyeceğini vurguladı.

187 Dakika Saldırıyı Durdurmayı Kabul Etmedi

Trump’ın 187 dakika saldırıyı durdurmayı reddettiğini belirten Cheney, “Daha fazla şiddeti kışkırtan bir Tweet gönderemezsiniz.” dedi.

Trump’ın mahkeme celbi ile iş birliği yapmayı reddederse panelin ne yapacağını söylemedi. Eğer tanıklık ederse, “Bunu bir sirke çeviremeyecek.” diyerek fikrini sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.