Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pekin Metaverse ve NFT’leri Turizme Entegre Etmeyi Planlıyor

Çin’in başkenti Pekin’de belediye, gelecek iki yıl için metaverse geliştirme planının duyurusu yapıldı. Ayrıntılar haberde…
Pekin Metaverse ve NFT’leri Turizme Entegre Etmeyi Planlıyor
HABER GİRİŞ

Metaverse ve NFT’lere yönelik ilginin artması ile beraber, sektörün gelişmesi adına yeni planlar ortaya konuyor. Çin’in başkenti Pekin’de belediye, tüm bölgelerin yeni yayınlanan Web3 inovasyon planına uymasını gerektiren iki yıllık metaverse inovasyon ve geliştirme planının duyurusu yapıldı.

Geliştirme eylem planı, İnternet’in Web3’e doğru büyümesini sağlayacak yeni nesil bilgi teknolojisi entegrasyonu ve inovasyonu içeriyor. Belediye metaverse ile ilgili endüstrilerin gelişimini teşvik etmeye ve Pekin’in dijital ekonomi için bir referans şehir inşa etmesini hedefliyor.

Metaverse ile Eğitim ve Turizm Entegrasyonu Sağlanacak

Eylem planı, ilçelerin şehir düzeyinde teknolojik altyapı oluşturmasını, eğitim ve turizm de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kullanımını teşvik etmesini talep ediyor.

Görsel bir kentsel alan dijital platformu oluşturmak ve dijital yerli akıllı altyapı düzenini uygun şekilde ilerletmek için 3D görselleştirme ve GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi) gibi teknik araçların entegrasyonu sağlanacak.

Belgede yer alan ifadelerde dijital eğitim senaryolarının teşvik edilmesi, metaverse ile ilgili teknoloji şirketleri ve eğitim kurumları arasında derinlemesine işbirliğinin desteklenmesi gerekliliğine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Akıllı ve etkileşimli çevrimiçi eğitim modellerinin genişletilmesi ve endüstri çapında dijital öğretim platformlarının geliştirilmesi talep ediliyor. Plan ayrıca ilçelere ve belediyelere sanal bir gerçeklik oluşturmak için finansal ve insan kaynakları desteği sunma talimatı içeriyor.

NFT Trendleri için Araştırma Talebi

Pekin belediye yönetimi ayrıca, NFT trendlerinin izlenmesini desteklemek için düzenleyici sanal alan programlarının araştırılmasını talep etti. Çin hükümeti kripto paralara yönelik kısıtlayıcı yaklaşımı ile biliniyor.

Buna rağmen metaverse ekosistemine yönelik artan bir ilgi söz konusu. Daha önce Şangay, beş yıllık plan kapsamında, kamu hizmetlerinde metaverse’den yararlanma planını paylaşmıştı. Böylece Çin’deki iki büyük şehir, metaverse ve NFT’lerin odakta olduğu çok yıllı eylem planlarını açıklamış oldu.

Çin hükümetinin önde gelen Web3 teknolojilerine artan ilgisi, pilot aşamada milyonlarca kişi tarafından kullanılan merkez bankası dijital para birimine (CBDC) oldukça benzer şekilde ülkede daha geniş çapta yaygınlaşmayı beraberinde getirebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.