Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PEKGY, KGYO, FRIGO’dan Güncel Haberler

Peker Gayrimenkul temettü kararını, Koray Gayrimenkul proje detaylarını, Frigo-Pak Gıda ise yeni yatırımını duyurdu. İşte detaylar;
PEKGY, KGYO, FRIGO’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin açıklamış olduğu temettü kararları yakından takip ediliyor. Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PEKGY), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada 2022 yılı karından nakit temettü dağıtmayacağını bildirdi. Şirket tutarın olağanüstü yedek olarak ayrılmasına karar verdi.

2022 yılında 360.214.176 TL net kar yapan PEKGY, yatay seyrederek 3,5 TL’den işlem görüyor.

Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

KAP’tan açıklama yapan Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (KGYO), Liberte Projesi kapsamındaki satışlara yönelik bilgi verdi.

Şirket, İstanbul İli Eyüpsultan İlçesi Göktürk Mahallesi’nde geliştirmekte olduğu Liberte Projesi ile ilgili olarak 14.03.2023 tarihinde alıcılarla gayrimenkul satış vaadi sözleşmeleri imzalandığını belirtti.

Bunların kapsamında 2.000 metrekare satılabilir alana denk gelen konutların KDV dahil 130.000.000 TL bedel karşılığında satışının vaat edildiğini, iş bu bedelin 70.000.000 TL’lik kısmının nakden tahsil edildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu işlemlerle birlikte projede bugüne kadar ön satışı gerçekleşen yapı alanının 2.627,15 metrekareye, KDV dahil satış bedellerinin toplamının ise 162.147.000 TL’ye ulaştığı kaydedildi.

KGYO, günlük yüzde 8 artışla 46,2 TL seviyesinde bulunuyor.

Frigo-Pak Gıda’dan Yatırım Kararı

FRIGO koduyla işlem gören Frigo-Pak Gıda, şirketin mevcut üretim faaliyetlerini çeşitlendirmek ve potansiyel büyüme fırsatlarını değerlendirmek amacıyla şeftali ve kayısı konservesi imalatı ve ihracatına yönelik bahçe plantasyonlarını kapsayacak şekilde yatırım yapılmasına karar verildiğini paylaştı.

FRIGO, günlük yüzde 6,3 düşüşle 6,8 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.