Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peker GYO Çamlıca Arsası Tevhid İşlemleri Hakkında Bilgi Paylaştı

Peker GYO, Çamlıca Arsa'nın satılması için belirlenen tutarın Yönetim Kurulu tarafından onaylandığını ve tapu işlemlerinin başlayacağını duyurdu.
Peker GYO Çamlıca Arsası Tevhid İşlemleri Hakkında Bilgi Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Çamlıca Arsa Tevhid İşlemleri başlıklı açıklama gönderildi.

Yapılan açıklamada; Çamlıca Arsa 167 pafta 1127 ada 1, 2, 3 adet parsellerin tevhid işlemleri kapsamında parsellere komşu 652,69 metrekare alanın yoldan ihdas edilerek söz konusu parsellere tevhidi ile ilgili toplam 11.748.240 TL’ye Peker GYO’ya satılmasına yönelik Üsküdar Belediyesi Encümen kararı alındığı söylendi.

Peker GYO bu kararın ardından bugün Yönetim Kurulu’nda encümen kararında belirtilen fiyata satın almanın ve ilgili ödeme ile tapu işlemlerinin gerçekleşmesine karar verdi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Peker GYO hisseleri (PEKGY) TSİ 16:45 sularında %3,96 oranında yükselişle 1,04 liradan işlem görmeye başladı.
Peker GYO Hisseleri Yüzde 3,96 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler yeni haftaya yükselişle başlarken, dünkü işlemlerde 0,97 liradan 1,02 liraya kadar tırmandı. İşlemleri 1,01 liradan tamamlayan hisseler, bugünkü işlemlere yatay bir seyirle başladı. Daha sonra hisseler 1 ile 1,02 lira aralığında dalgalanmaya başladı.

Peker GYO hisseleri TSİ 14:45 sularında 1,05 liraya kadar yükseldikten sonra 1,03 – 1,04 lira aralığında hareket etti. Akşam saatlerinde ise 1,05 liradaki seyrini korumaya başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerde yukarı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 1,06 ve 1,08 liradaki direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 1,01 ve 0,98 liradaki destek noktaları izlenecek.

Peker GYO hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %6,18 oranında yükseldiği görülüyor. Aylık bazda %11,95 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %56,17 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın