Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PEGYO Satış ve Kiralama İşlemini, ARDYZ ise İhalesini Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören PEGYO satış ve kiralama işlemini, ARDYZ ise ihale sözleşmesinin detaylarını paylaştı.
PEGYO Satış ve Kiralama İşlemini, ARDYZ ise İhalesini Açıkladı

Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PEGYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden satış ve geri kiralama işlemine yönelik açıklama yaptı. Şirket, Sümerpark AVM’nin renovasyonu için gereken finansmanın sağlanması amacıyla Denizli Merkezefendi ilçesinde bulunan natamam C-Blok’un 97.800.000 TL bedelle satılması ve geri alınması için “Sat ve Geri Kirala” işleminin gerçekleştiğini duyurdu.

Söz konusu sözleşmenin Ziraat Katılım Bankası A.Ş. ile gerçekleştirildiği ifade edildi. Şirket 2021’de 15 milyon TL olan net karını 2022’de 424,2 milyon TL’ye yükseltmişti.

PEGYO, günlük yüzde 0,7 değer kaybederek 6,9 TL’ye geriledi.

Ard Grup Bilişim

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören Ard Grup Bilişim Teknolojileri, ihale sonucuna yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Devlet Malzeme Ofisi tarafından düzenlenen “Bilişim Destek Alımı” işi ihalesine en uygun teklifi verdiğini belirtti. Bu çerçevede sözleşme davetine müteakip 13.04.2023 tarihinde 11.823.000 TL bedelle ihale sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

Şirket 2021’de 151,2 milyon TL olan net karını 306,4 milyon TL’ye yükseltti. ARDYZ, günlük yüzde 0,3 düşüşle kapanışını 8 TL’den yaptı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu