Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus’un Bilançosu Beklentileri Aştı: Hedef Fiyat 1340 Lira

Pegasus'un 2023 yılı 4. çeyrek bilançosu güçlü performansıyla dikkat çekerken, aracı kurumlar hisse için hedef fiyatlarını revize etti. Detaylar haberde;
Pegasus’un Bilançosu Beklentileri Aştı: Hedef Fiyat 1340 Lira
HABER GİRİŞ

Şirketler 2023 yılı 4’üncü çeyrek bilançolarını yayımlamaya tüm hızla devam ediyor. Dün akşam Pegasus, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) finansal sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre Pegasus, net kârını 2023 yılında yüzde 83 artırarak 790 milyon euroya çıkardı.

Pozitif gelen finansal sonuçların ardından aracı kurumlar, borsada PGSUS koduyla işlem gören şirket hissesine ilişkin hedef fiyat ve tavsiyelerini revize etti.

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 71,78 oranında kazanç sağlayan PGSUS payları bilançonun ardından bugün TSİ 11.44 itibarıyla yüzde 0,84 düşüşle 829 liradan işlem gördü. Aylık bazda yüzde 8,01 yükseliş gösteren hisse, haftalık bazda yüzde 3,04 oranında kaybettirdi.

Paratic Piyasalar Pegasus Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Garanti BBVA Yatırım bugün yayımladığı raporda Pegasus için tavsiyesini “endeks üstü getiri” olan tavsiyesini 12 aylık hedef fiyatı olan 1080 lira ile sürdürdü.

Ak Yatırım ise PGSUS payları için hedef fiyatını 1250 liradan 1260 liraya yükselterek, tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak devam ettirdi.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler bugünkü raporunda Pegasus hissesi için tavsiyesini 1118 hedef fiyat ile “Al” olarak yayımladı.

Pegasus’un güçlü bilançosunun ardından İş Yatırım ise 12 aylık hedef fiyatını 1313,85 liradan 1177,65 liraya düşürerek, tavsiyesini yüzde 41 oranında getiri potansiyeli ile “Al” olarak korudu.

Vakıf Yatırım, PGSUS payları için 12 aylık hedef fiyatını 1340 lira olarak korurken, kısa vadeli “endeks üstü getiri” tavsiyesini uzun vadeli “Al” olarak değiştirdi.

Deniz Yatırım bugün yayımladığı Strateji ve Araştırma raporunda, Pegasus bilançosuna ilişkin bilanço değerlendirmesine de yer verdi. Deniz Yatırım, açıklanan sonuçların hisse performansı üzerinde olumlu bir etki yaratacağını öngördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın