Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pegasus’un Afet Bölgesinden Tüm Uçuşları Ücretsiz

Tarihinin en büyük depremini yaşayan Türkiye'ye yardımlar devam ediyor. Depremden etkilenen vatandaşlar için Pegasus bir destek daha yaptı. İşte detaylar;
Pegasus’un Afet Bölgesinden Tüm Uçuşları Ücretsiz
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın en büyük felaketi olarak nitelendirdiği Kahramanmaraş merkezli depremlerdeki hasalar büyürken, bölgeye ulusal çaplı destekler sürüyor. Türkiye’nin havayolu şirketi Pegasus ise afet bölgesinden çıkış uçuşlarının ücretsiz olduğunu duyurdu.

İstanbul merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi olan Pegasus Hava Yolları; sabah saatlerinde Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş çıkışlı tüm uçuşlara sabit fiyat getirmişti. Söz konusu bölgelere uçuşların, 13 Şubat 2023’e kadar tek yön vergiler dahil 100 lira olacağını açıklamıştı.

Resmi Twitter hesabından açıklamada bulunan Pegasus, depremden etkilenen vatandaşlar için afet bölgesinden çıkış uçuşlarının tamamının ücretsiz olduğunu paylaştı.

Depremzedelerin Tahliyesi için Çalışmalar Sürüyor

Yapılan açıklamada Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Malatya, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş meydanlarından çıkışı planlanan tüm yurt içi aktarmasız uçuşların 12 Şubat 2023 dahil ücretsiz olduğu bildirildi.

Düzenlenen ek sefer dahil tüm uçuşların http://flypgs.com veya mobil uygulama üzerinden takip edilerek rezervasyon yapılabileceğine dikkat çekildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada afet bölgesine destek sağlanabilmesi için Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD)  ve yetkili makamların yardım ekipleriyle ihtiyaç duyulan malzemelerin bölgeye ulaştırılması için çalışmaların devam ettiğine işaret edildi.

Ayrıca Pegasus, depremden etkilenen vatandaşların tahliyesi için çalışmaların sürdürdüğüne de vurguda bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu