Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus Kurumsal Yatırımcılarının Hisse Satış Takası Tamamlandı

Pegasus, kurumsal yatırımcılarına yönelik sunduğu 7.16 milyonluk hisse payı işlem takas süreci tamamlandı. Haberin detayları aşağıda;
Pegasus Kurumsal Yatırımcılarının Hisse Satış Takası Tamamlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafından bugün yapılan resmi açıklamaya göre İstanbul merkezli havayolu şirketi Pegasus’un hızlandırılmış talep toplama yöntemiyle kurumsal yatırımcılara yaptığı pay satış işlemi tamamlandı.

KAP açıklamasında, kurumsal şirketlere yönelik yaptığı pay satış işlemi takasının 17 Kasım tarihinde başladığı ve 22 Kasım itibari ile tamamlandığı kaydedildi.

Pegasus 17 Kasım’da hissedarının kurumsal yatırımcılarına yönelik 7.16 milyonluk hisse payını işlem takası ile satışa sunmuştu. Söz konusu satışın nitelikli kurumsal yatırımcılara yapılacağı bildirilmişti.

Hisselerin Satışı Pay Başına 315 Lira ile Sunuldu

Söz konusu işlem takasının, havayolu şirketinin daha öncesinde sermaye piyasasına sunduğu toplam sermayenin yüzde 7’sini kapsadığı iletilmişti. Pay başına satış fiyatınınsa 315 lira olarak belirlendiği ve işlem sonunda elde edilecek olan brüt hasılatın 2,26 milyar liraya tekabül edeceği aktarılmıştı.

Havayolları şirketinin satışa sunduğu hisselerinden, hissedar olan Esas Holding A.Ş.’nin sermayenin yüzde 6,25’ine tekabül eden 6 milyon 393 bin 732 adet pay ile Ali Sabancı, Emine Kamışlı, Kazım Köseoğlu ve Can Köseoğlu’nun sahip olduğu paylaşılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Bahsi geçen payın, satışa çıkarılmış olan toplam sermayenin yüzde 0,75’lik oranla 767 bin 250 adet pay ile satışa konu olduğu duyurulmuştu.

Açıklamada, Esas Holding ve Gerçek Kişi Pay Sahiplerinin işlem sonrasında elinde bulundurduğu kalan Pegasus payları ile ilgili detaya yer verilmişti. Kalan payların, Talep Toplayıcılar’a karşı bir takım mutat istisnalara tabi olmak kaydıyla, 90 günlük satmama taahhüdünde bulunulduğunun altı çizilmişti.

Pegasus Canlı Hisseler
Kaynak: piyasa.paratic.com

Pegasus hisseleri (PGSUS) 17 Kasım’da 399,10 lira ile tüm zamanların en yükseğine ulaştıktan sonra 1 haftalık düşüş eğrisinde toplamda 9,08 lira kaybettirdi. Bugünkü açılışı 355 lira ile yapan şirket hisseleri gün içinde en yüksek 368,6 lirayı gördü.

Havayolu şirketinin hisseleri haberin yazıldığı saat 13.45 itibariyle 366,4 lira oldu. Pegasus hisseleri, aylık yüzde 12,14, bir yılda ise yüzde 282,39 değerlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.