Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus için Kanatlanma Vakti: Devasa Yükseliş Bekleniyor

Sektörünün öne çıkan isimlerinden olan ve gerek bilançosu, gerekse yolcu sayısıyla beklentileri aşan performansa imza atan Pegasus hisseleri için tablo iyimser.
Pegasus için Kanatlanma Vakti: Devasa Yükseliş Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Son bilançosunda beklentileri aşan ve 21 milyar TL kâra rağmen temettü dağıtımına çıkmama kararı olan Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. hisseleri için hedef fiyat geldi. A1 Portföy, havacılıktaki tercihi olan Pegasus için borsada beklentileri yukarıda tuttu.

Bugün paylaşılan raporda, yüzde 30 seviyelerindeki faiz, amortisman ve vergi öncesi kârlılık (FAVÖK) marjıyla dünyanın en kârlı havayollarından biri olarak gösterilen Pegasus’un 2024’e güçlü bir başlangıç yaptığına atıf yapıldı.

Havacılık sektörü için durgun geçen 1. çeyrek verilerinde Pegasus’un yolcu sayısını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 oranında artırmasıyla Mart ayında yolcu sayısının yüzde 27 katına çıktığı belirtildi.

Raporda, “Şirketin hızlı ve karlı büyümesini, sektörde yeni girişi zorlayacak seviyedeki katı maliyet kontrollerinin getirdiği fiyatlama avantajını, enflasyonu aşkın ciro artışını sağlayabilen iş modelini ve uluslararası benzerlerine kıyasla çarpan iskontosunu göz önüne alarak şirketin hisselerini öneriyoruz” notu düşüldü.

A1 Portföy, PGSUS kodlu hisseler için yükseliş potansiyelini yüzde 80 ile yüksek tutarken, hedef fiyatını 1509,90 TL ve tavsiyesini “al” olarak belirledi.

GCM Yatırım Banner

Sektörünün öne çıkan ismi için borsada beklentiler yukarıda olurken, PGSUS kodlu hisseler yükselişte kayda geçti. Yıllık yüzde 70 olan primini artırmaya odaklanan PGSUS, bu ay yüzde 7’nin üzerinde değer kazandı. Yazım anında yüzde 2 artıda, 850,5 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.