Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pegasus Hisseleri %2’ye Yakın Artışla Cuma Günkü Kayıplarını Siliyor

Temmuz trafik sonuçlarının etkisiyle haftaya artıda başlayan Pegasus hisseleri, günü kazançla bitirmeye hazırlanıyor.
Pegasus Hisseleri %2’ye Yakın Artışla Cuma Günkü Kayıplarını Siliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) hisseleri haftaya güçlü bir başlangıç yaptı. 70,8 liradan kapanıp, 71,3’ten açılan hava yolu şirketinin hisse senedi fiyatı, Pazartesi günü 73,45’e kadar çıktı.

Pegasus hisse senedi fiyatı, saat 16.22’de %1,77 artıda işlem görüyor.
Pegasus Hava Taşımacılığı Hisseleri %1,77 Artıda
Grafik: Paratic Piyasalar

Gün içinde pozitif fiyatlanan hisseler 71,30 – 73,45 arasında hareket etti. Günün en yüksek seviyesi saat 12.40’ta kaydedildi. Tepe noktayı gördükten sonra sakin bir düşüş grafiği çizdi.

Ancak yine de artı tarafta tutunarak, 72 liradan işlem görmeye devam etti. Haftalık bazda %0,27 ile ılımlı artış gösteren Pegasus hisselerinin aylık değişimi %0,41, yıllık %53 artışı işaret ediyor. Cuma günü zayıf performans sergileyerek, 71,5 liradan 69,85’e gerilemişti.

Şeker Yatırım, Temmuz ayı trafik sonuçlarına yönelik değerlendirmesini paylaştı. Şirket 2021’in Temmuz ayında yolcu sayısını, geçen yılın aynı dönemine göre %137 artırdı. Bu artışla toplamda 2,49 milyon yolcu taşınsa da 2019 ile karşılaştırıldığında %16 daha düşük kaldı.

Şeker Yatırım açıklanan verileri olumlu olarak değerlendirdi. Ancak Almanya’nın Türkiye’yi yüksek Covid-19 riskli ülkeler listesine almasının, sınırlı olumsuz etki yaratabileceği ifade edildi.

Pegasus yılın yedinci ayında iç hatlardaki yolcu sayısını yıllık %78, dış hat yolcu sayısını %346 artırdı. Toplam yolcu doluluk oranı %80,6 ile bir önceki yıla göre artsa da 2019 doluluk oranının yine de altında kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu