Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Depo Kiralama Bildirimi Yapan Reysaş GYO’nun Hisseleri Dalgalı

Reysaş GYO, Kocaeli Çayırova'da bulunan bir deposunu 2 yıllık kiraya vererek 5 milyon + KDV gelir elde edeceğini duyururken, hisseleri dalgalı seyrediyor.
Depo Kiralama Bildirimi Yapan Reysaş GYO’nun Hisseleri Dalgalı
Son Güncelleme: 
Yorum

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Reysaş GYO) tarafından yeni bir depo kiralama bildirimi paylaşıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, kiraya verilen depodan 2 yılda yaklaşık 5 milyon TL + KDV gelir elde edileceğini açıkladı.

Şirketin Kocaeli ili Çayırova ilçesi Akse Mahallesi 841 Ada 12 Parsel üzerinde bulunan 6433,40 metrekare arsa üzerinde inşa edilecek 8906 metrekare deponun toplam 5257 metrekare depolama alanının “DGC Lojistik Ltd. Şti.”ye 1 Ocak 2022 itibarıyla 2 yıllığına kiraya verildiği duyuruldu.

Açıklamanın geldiği sıralarda Reysaş GYO (RYGYO) hisseleri %0,20 oranında ekside 5,08 liradan işlem görmeye başladı.
Reysaş GYO Hisseleri Yüzde 0,20 Düşüş
Grafik: Paratic Piyasalar

Hisseler geçen haftaki işlemleri 5,1 liradan tamamladıktan sonra yeni haftaya düşüşle 5,09 liradan açıldı. Seansın başladığı ilk 5 dakika içerisinde 5,04 liraya kadar gerileyen hisseler daha sonra 4,98 lira ile günün en düşüğünü kaydetti.

4,98 liradan toparlanmaya başlayan Reysaş GYO hisseleri TSİ 15:55 sularında 5,14 liraya kadar tırmandı. Böylece bir haftanın en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu. Ancak hisseler kısa süre sonra yeniden negatif seyretmeye başladı.

Reysaş GYO hisselerinde kısa vadede 5,02 ve 4,92 lira seviyeleri destek noktası konumunda bulunuyor. Hisselerin yukarı yöne dönmesiyle birlikte 5,18 ve 5,24 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak.

Son olarak hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansını incelediğimizde, 5 günde %2,40 değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %8,93 oranında değer kazanan hisseler, yıllık periyotta %14,54 oranında yükselmiş durumda bulunuyor.

Şirket KAP’a başka bir açıklama daha yaparak, Ankara Sincan ilçesi Yeni Cimşit Mahallesi 415 Ada 30 Parselde bulunan gayrimenkulünün tapudaki cins değişikliğinin tamamlandığını belirtti. Gayrimenkul üzerine Oto Galericiler Çarşı/AVM’si olarak yaklaşık asma katlı 90 adet dükkan yapılması için İnşaat Yapı Ruhsatı alım işlemlerine başlanacağı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu