Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus Hissedarları Hisse Satışı Kararı Aldı

Esas Holding ve Ali Sabancı'nın da dahil olduğu Havayolu şirketi Pegasus'un hissedarları 7,16 milyon hisseyi satışa çıkardı.
Pegasus Hissedarları Hisse Satışı Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

İstanbul merkezli havayolu şirketi Pegasus’un, Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı resmi açıklamada hissedarlarının 7,16 milyon hisseyi satışa sunduğunu açıkladı.

Esas Holding ve Ali Sabancı’nın da hissedar olduğu şirketin işlem kapsamında satış fiyatının pay başına 315 TL olduğu açıklandı. İşlemden elde edilen bürüt hasılatın yaklaşık 2.26 milyar liraya tekabül ettiği ifade edildi.

Esas Holding’in şirketteki hissesinin yüzde 6,25 oranında hissesini, Ali ismail Sabancı, Emine Kamışlı, Kaz1m Köseoglu ile Can Köseoglu’nun yüzde 0,75’Lik hissesini satacağı aktarıldı.

İşlem kapanış tarihi itibariyle Esas Holding’in Pegasus’ta sahip olduğu pay oranının yüzde 56,66 ve Gerçek Kişi Pay Sahiplerinin sahip olduğu pay oranı ise 1,18 olacağı ifade edildi.

Esas Holding’in Pegasus’un çoğunluk pay sahibi kalmaya devam edeceği belirtildi. İşlem takasının 22 Kasım 2022 tarihinde borsa dışında gerçekleştirilmesinin beklendiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Pegasus hisseleri dün 370 TL’den kapanış yaptı. Bugünkü işlemlerde saat 10 ‘da açılışı 357 TL ile yaptı. Öğle saatlerinde ise en yüksek değeri 369,4 TL’ye ulaştı. Yazım sırasında gün içinde değişim oranı yüzde 6,61 olarak kaydedildi.

Paratic Piyasalar 18 Kasım Pegasus
Kaynak: Paratic Piyasalar

Pegasus, son bir yılda en yüksek 399,10 TL’yi gördü

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın