Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus CEO’su: İntikam Turizmi Dönemi Sona Erdi

Lizbon’da düzenlenen havacılık festivalinde konuşan Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, turizm sektörünün durumunu yorumladı. İşte detaylar;
Pegasus CEO’su: İntikam Turizmi Dönemi Sona Erdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya Havacılık Festivali için Lizbon’da festivale katılan havacılık temsilcileri, turizm sektörüne yönelik değerlendirmeleri paylaştı. Festivalde Pegasus, EasyJet ve Wizz Air Holdings gibi şirketler yer aldı. Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, turizm sektöründeki gelişmeleri Bloomberg’e paylaştı.

İntikam turizmi döneminin bittiğini söyleyen Öztürk, ancak bunun talepte düşüş anlamına gelmediğini söyledi. Pandemi sebebiyle iki yılı bulan kapanmaların ardından dünyaya yayılan seyahat hareketlerine intikam turizmi adı verilmişti.

Seyahat isteğinin güçlü olduğunu ve talebin diri olduğunu belirten Güliz Öztürk, Pegasus’un bugüne kadarki en yoğun yaz dönemini geçirdiğini ve yakıt tüketiminin yüzde 45’inin 2023 için hedge edildiğini paylaştı.

“Bazı Problemler Devam Ediyor”

Turizm sektörünün yaz seyahat sezonunda patlama yaşadığını ifade eden Pegasus CEO’su, pandemiden miras kalan bazı problemlerin hala devam ettiğini dile getirdi.

Bu sorunların tedarik zincirindeki aksaklıklar, yeni uçaklara talebin yüksek olduğu bir dönemde uçak üretiminin sekteye uğraması ve kurumsal seyahatlerin beklenti altı kalması olarak sıraladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.