Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pegasus CEO’su: İntikam Turizmi Dönemi Sona Erdi

Lizbon’da düzenlenen havacılık festivalinde konuşan Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, turizm sektörünün durumunu yorumladı. İşte detaylar;
Pegasus CEO’su: İntikam Turizmi Dönemi Sona Erdi
HABER GİRİŞ

Dünya Havacılık Festivali için Lizbon’da festivale katılan havacılık temsilcileri, turizm sektörüne yönelik değerlendirmeleri paylaştı. Festivalde Pegasus, EasyJet ve Wizz Air Holdings gibi şirketler yer aldı. Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, turizm sektöründeki gelişmeleri Bloomberg’e paylaştı.

İntikam turizmi döneminin bittiğini söyleyen Öztürk, ancak bunun talepte düşüş anlamına gelmediğini söyledi. Pandemi sebebiyle iki yılı bulan kapanmaların ardından dünyaya yayılan seyahat hareketlerine intikam turizmi adı verilmişti.

Seyahat isteğinin güçlü olduğunu ve talebin diri olduğunu belirten Güliz Öztürk, Pegasus’un bugüne kadarki en yoğun yaz dönemini geçirdiğini ve yakıt tüketiminin yüzde 45’inin 2023 için hedge edildiğini paylaştı.

“Bazı Problemler Devam Ediyor”

Turizm sektörünün yaz seyahat sezonunda patlama yaşadığını ifade eden Pegasus CEO’su, pandemiden miras kalan bazı problemlerin hala devam ettiğini dile getirdi.

Bu sorunların tedarik zincirindeki aksaklıklar, yeni uçaklara talebin yüksek olduğu bir dönemde uçak üretiminin sekteye uğraması ve kurumsal seyahatlerin beklenti altı kalması olarak sıraladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.