Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PCILT için 2 Kişi Adına Tedbir Kararı Duyuruldu

Günün en hareketli hisse senetleri arasında negatif yönde adı geçen PCILT hakkında tedbir kararı alındı. Detaylar haberde…
PCILT için 2 Kişi Adına Tedbir Kararı Duyuruldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, bugün itibarıyla tabanı gören PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. (PCILT) hisse senedine ilişkin işlemlere yönelik alınan karar duyuruldu.

Kararda, PCILT için yürütülen işlemler nedeniyle iki kişiye 1 aylığına tedbir uygulanacağı açıklandı.

Eren Çayır ve Onur Çayır isimli yatırımcılar için 1 Ağustos’tan 31 Ağustos tarihine kadar “açığa satış ve kredili işlem yasağı”, “brüt takas” ve “internetten emir iletilmesinin kısıtlanması” tedbirleri uygulanmasına karar verildiği aktarıldı.

Yapılan açıklamada, “Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. maddesi çerçevesinde, PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. (PCILT) payının piyasasında, Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 01/08/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle ‘açığa satış ve kredili işlem yasağı’, ‘brüt takas’ ve ‘internetten emir iletilmesinin kısıtlanması’ tedbirleri uygulanacaktır” ifadesi yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu