Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PCILT için 2 Kişi Adına Tedbir Kararı Duyuruldu

Günün en hareketli hisse senetleri arasında negatif yönde adı geçen PCILT hakkında tedbir kararı alındı. Detaylar haberde…
PCILT için 2 Kişi Adına Tedbir Kararı Duyuruldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, bugün itibarıyla tabanı gören PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. (PCILT) hisse senedine ilişkin işlemlere yönelik alınan karar duyuruldu.

Kararda, PCILT için yürütülen işlemler nedeniyle iki kişiye 1 aylığına tedbir uygulanacağı açıklandı.

Eren Çayır ve Onur Çayır isimli yatırımcılar için 1 Ağustos’tan 31 Ağustos tarihine kadar “açığa satış ve kredili işlem yasağı”, “brüt takas” ve “internetten emir iletilmesinin kısıtlanması” tedbirleri uygulanmasına karar verildiği aktarıldı.

Yapılan açıklamada, “Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. maddesi çerçevesinde, PC İletişim ve Medya Hizmetleri Sanayi Ticaret A.Ş. (PCILT) payının piyasasında, Yönerge’nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası’ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 01/08/2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle ‘açığa satış ve kredili işlem yasağı’, ‘brüt takas’ ve ‘internetten emir iletilmesinin kısıtlanması’ tedbirleri uygulanacaktır” ifadesi yer aldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.