Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pazar Payı Artacak! Borsadaki O Şirketin İngiltere’de Önü Açıldı

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde İngiltere'deki faaliyetlerini olumlu etkileyecek gelişmeyi duyurdu. Detaylar;
Pazar Payı Artacak! Borsadaki O Şirketin İngiltere’de Önü Açıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da ONCSM koduyla işlem görmekte olan Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde İngiltere faaliyetlerini etkileyecek önemli gelişmeye dair bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, şirketin İngiltere Sağlık Bakanlığı’na bağlı İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu’na (MHRA) şirket kaydının tamamlandığı ve İngiltere’nin tedarik zinciri olan NHS kurumuna ilk ürün kaydının gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu gelişmeyle birlikte Oncosem’in üretmekte olduğu tüm ürünlerin hızlı bir şekilde kayıtlarının tamamlanıp pazara sunulmasının önünün açıldığı bilgisi verildi.

Şirketin ayrıca, 2020-2024 yıllarını kapsayan, 16 tedarikçinin katıldığı toplamda 144 milyon İngiliz sterlini bütçeye sahip NHS’nin çerçeve sözleşmesi ile ilgili olarak 2024 yılında yapılacak yeni sözleşmelere katılma hakkına sahip olacağı bildirildi.

Öte yandan şirketin, İngiltere’de tüm kamu ve özel kuruluşlara satış yapma hakkına kavuştuğu da ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bildirimin devamında, çerçeve sözleşmesine katılan 16 tedarikçinin büyük bir çoğunluğu ile Türkiye pazarında da rekabet eden Oncosem’in, Türkiye pazarının yüzde 55‘ine sahip olduğu bilgisi verildi.

2024 yılında satışlara başlanmasıyla önemli oranda pazar payı elde edilmesinin hedeflendiğinin altı çizildi.

ONCSM Günü Yükselerek Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 1’lik yükselişle 140 TL seviyesine çıktı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ONCSM’nin haftalık grafiğine bakıldığında yüzde 2 oranında kırmızı yaktığı, aylık grafikte ise yatırımcısına yüzde 10,2 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın