Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PayPal’dan Yeni Hamle: Stablecoin’i Solana’ya Getiriyor

PayPal daha önce Ethereum ağında kullanıma sunduğu stablecoin’i PYUSD’yi Solana ağına getirmeye hazırlanıyor. Ayrıntılar geliyor...
PayPal’dan Yeni Hamle: Stablecoin’i Solana’ya Getiriyor
HABER GİRİŞ

Ödeme devi PayPal’ın (PYPL) stablecoin’i PYUSD, Ethereum blockchain’inde piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçtikten sonra Solana ağına geliyor. Bu hamle, marka desteğine rağmen sınırlı büyüme kaydeden PYUSD’ye yeni yatırımcıların girişini sağlayabilir.

Şu anda PYUSD’nin Ethereum blockchain’inde yaklaşık 8.600 sahibi bulunuyor ve piyasa değeri 400 milyon doların altında kalıyor. Bu değer, kripto alanında öne çıkan Circle ve Tether gibi firmaların rakip stablecoin’lerinin oldukça gerisinde bulunuyor.

Blockchain analiz platformu Artemis’in verilerine göre stablecoin transferleri için en çok kullanılan blockchain olan Solana, tokenize işlemleri yürütmek için önde gelen blockchain olarak ortaya çıktı ve ödeme kullanım durumları için kullanılıyor. Bu da Solana ağını PYUSD için ideal hale getiriyor.

PayPal’ın Blockchain Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, “Ethereum oldukça iyi çalışıyor ancak, perakende ödemelerle ilgileniyorsanız, saniyede en az 1000 işlem yapabilme kapasitesine ve işlem maliyetlerinin kuruş seviyesinde olmasına ihtiyaç duyarsınız.” açıklamasında bulundu.

Maliyet ve hız avantajlarının ötesinde, PYUSD Solana’da Ethereum’da mümkün olmayan bazı ek özelliklere de sahip olacak. PYUSD, Solana’nın “Token Uzantıları” standartlarını kullanarak, tüccarların transferlerini daha gizli yapmalarına olanak tanıyacak. Bu özellikler, PYUSD’nin uyumluluk ve programlanabilirlik açısından yeni yetenekler kazanmasını sağlayacak.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap verilerine göre stablecoin’lerin toplam piyasa değeri 161 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Tether 111 milyar dolar ile en büyük stablecoin konumunda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.