Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PayPal Hisseleri 3Ç21 Sonuçlarının Ardından Satıcılı Seyrediyor

ABD’li ödemeler devi PayPal’ın hisseleri, çeyreklik bilançonun yarattığı hayal kırıklığıyla açılış öncesinde sert düştü.
PayPal Hisseleri 3Ç21 Sonuçlarının Ardından Satıcılı Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

PayPal, dün yayımladığı bilançoda üçüncü çeyrek için yüzde 13’lük gelir artışı bildirdi. 2022’den itibaren ABD müşterilerinin ödeme sırasında Venmo ile ödeme yapmasına izin vermek için Amazon ile birlikte çalıştığını söyledi.

Ancak gelecek yıl için hayal kırıklığı yaratan görünümü piyasalarda negatif duyarlılık yarattı. Üçüncü çeyrekte hisse başına 1,11 dolarlık beklenti üstü kazanç açıklayan PayPal, 6,18 milyar dolarlık gelirle tahminleri hafifçe kaçırdı.

TSİ 16.10’da açılış öncesinde yüzde 5,7 ekside fiyatlanan hisse senetleri, negatif açılışa işaret etti.
PayPal Hisse %5,6 Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

PayPal’ın yaptığı açıklamaya göre, toplam ödeme hacmi 30 Eylül’de sona eren çeyrekte yüzde 26 artarak 310 milyar dolara yükseldi ve şirket 13,3 milyon net yeni aktif hesap ekleyerek toplamı 416’ya çıkardı.

PayPal CEO’su Dan Schulman, raporun ardından kazanç çağrısında; “Bu, Venmo’dan para kazanma çabalarımızda çok önemli bir an, artık eBay işletim sözleşmesinin sözleşme yükümlülükleriyle kısıtlanmadığımıza göre bu Amazon ile heyecan verici bir yolculuğun başlangıcını işaret ediyor” dedi.

Kazanç raporunun ardından Susquehanna PayPal için hedef fiyatını 360 dolardan 310 dolara indirirken JP Morgan 318 dolardan 272 dolara indirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu