Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pay Satış Açıklaması Geldi! Hisseler Kırmızıya Boyandı

Borsada hisseleri kırmızı mumları yakan zmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş'den pay alım satım açıklması geldi. Detaylar haberde...
Pay Satış Açıklaması Geldi! Hisseler Kırmızıya Boyandı
HABER GİRİŞ

İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin pay alım satımına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapıldı. Şirketin IZFAS kodlu hisseleri kırmızı mumları yaktı.

KAP üzerinden yapılan bildirimde, ortaklığın yüzde 100 oranında kontrolüne sahip olduğu iştiraki Merrill Lynch International tarafından İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş payları ile ilgili olarak 18,68 – 19,09 TL fiyat aralığından1.788.750 toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 2.140.773 toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştiği not edildi.

Yapılan işlem neticesinde net 352,023 adet payın satıldığı açıklandı.

Gerçekleştirilen işlem ile birlikte İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sermayesinde, Merrill Lynch International vasıtasıyla dolaylı yoldan sahip olunan payların oranının yüzde 4,490 seviyesine ulaştığı not edildi.

Şirketin borsada işlem gören IZFAS hisseleri günlük bazda yüzde 3’e yakın değer kaybetti. Açılışı 18,14 TL’den yapan hisseler, 17,47 TL’ye kadar düştü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler yıllık bazda yüzde 184,99, aylık yüzde 0,06 kazandırdı. 3 haftadır yeşil mumları yakan hisseler, bu hafta kırmızı mumu yaktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.