Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Paul Walker’ın Kardeşine Jay Leno’dan Toyota Supra!

Ünlü yıldız Pual Walker'ın anısına anlamlı bir gösteri için Jay Leno devreye giriyor!
Paul Walker’ın Kardeşine Jay Leno’dan Toyota Supra!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu haberimizde fazlaca ünlü isim olacak! Jay Leno’dan başlayalım. Amerikalı komedyenin tüm dünya otomobil hastası olduğunu biliyor. Bunu en iyi Leno’nun sizler için listelediğimiz ilginç araba koleksiyonuna buradan bakarak anlayabilirsiniz. Kariyerine talk showlarla devam eden Jay Leno’ya gelen bu seferki misafir, Hızlı ve Öfkeli film serisinin sarışın yıldızı Paul Walker’ın kardeşi Cody Walker. Bildiğiniz gibi Walker, Fast & Furious’la uluslararası ün kazanmış olsa da 2013 yılında kötü bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Ondan sonra yapılan herşey Walker’ın ölmediğine inandırılıp anılarını yaşatmak oldu. Son ünlümüz ise 6 silindirli motoruyla beklenmedik performanslar gösteren ve JDM haricinde evreni kendine aşık etmiş Supra!

Supra Dünyada Klasik En İyi Spor Araba Olarak Görülüyor

Mutlaka Supra, Hızlı ve Öfkeli’de turuncu renk ve kışkırtıcı çıkartmalı haliyle, hayran kitlesini 3 katına belki de 5 katına çıkarmıştır. Sonradan keşfedip bağımlı olan çok insan oldu! Kardeş Cody Walker, 20 Mayıs’ta abisi adına düzenlenecek anma töreni için anlamlı bir hareket yaptı.

O gün yapılacak bir gösteri için Leno’nun yanına gelen Walker, gelirlerin hepsini yardım kuruluşlarına vereceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Paul Walker’ın Gözde Arabası Filmden de Anlaşılacağı  Gibi Supra!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Neden Supra’ya gelecek olursak; yaşadığı dönemlerde farklı spor araçlara sahip olsa da Toyota’nın çözülemeyen performans otomobiline ayrı bir hayranlığı varmış. MKIV kasanın soluksuz gidişlerine karşı Japon markanın sonradan sunduğu çift turbolu yapısı şu an en pahalı elmas değerinde.

Belli bir kısma kadar zamanında kapalı olan Amerika yollarının açılmasıyla 2JZ – GTE motorlu Supra‘lar ihraç edildi.

1993 Yılında 4.6 Saniyede Kalkış Yapan Bir Otomobil!

1993 Yılında 4.6 Saniyede Kalkış Yapan Bir Otomobil!2.997 cc hacimli motorunun blok, piston, krank, kollar vs. parçaların resmen kırılmayan cinsleri kullanılmış. Ürettiği 276 beygir güç ve açığa çıkardığı torkla 4.6 saniyede kalkışını yapıyordu. Ancak bazı dyno testleri sayesinde Supra’nın gerçek güçlerinin ispatı yapıldı. Belli bir nedenden dolayı Toyota aracı için 276 hp değerini gösterse de uzmanlar spor aracın 320 beygir olduğunu iddia ettiler.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Yeni Jenerasyon Toyota GT86 Supra Tarzında Hayal Edildi!

Çünkü 285 km/h maksimum süratlere çıkışını gayet rahat ve zorlanmadan yapıyordu. Mühendisliği birçok kere test edilen Supra’nın dengeli kullanımı, cazibesi, normalinden daha fazla sunumlar yapması gibi saymakla bitmeyecek özelliklere sahip. O yüzden de Cody Walker, etkinliğin en ilgi çekeceğini düşündüğü otomobili Supra, en iyi sunacak kişinin de Jay Leno olduğuna kanaat getirmiş.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın