Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Patron Sattı! SDTTR Hissesi Değer Kaybediyor

Hedef Portföy Yönetimi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yaptığı açıklamada, SDTTR hisselerinde önemli bir alım gerçekleştirdiğini duyurdu. İşte detaylar;
Patron Sattı! SDTTR Hissesi Değer Kaybediyor
HABER GİRİŞ

Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) hisse alımı hakkında bildiri paylaşıldı. Açıklamada, 28 Haziran’da 5 milyon 800 bin lot hisse alımı yapıldığı ve toplam pay oranının yüzde 13,45’e ulaştığı kaydedildi.

Bu işlemle birlikte, Hedef Portföy’ün kurucu olduğu yatırım fonlarının portföylerindeki SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. hisselerinin toplam değeri artırılarak belirli yatırım stratejilerine destek sağlandı.

KAP tarafından SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. paylarının satışına ilişkin paylaşılan bildiride, 28 Haziran’da SDTTR paylarının 248,70-248,70 lira fiyat aralığından yönetim kurulu başkanı Mehmet Dora tarafından satıldığını duyurdu.

Paratic Piyasalar SDTTR Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Söz konusu satışında 5 milyon 800 bin lira toplam nominal tutarlı olduğu bildirilirken, bu işlemle Dora’nın SDTTR sermayesindeki paylarının yüzde 63,11 seviyesine gerilediği paylaşıldı.

Yatırıcısına yıllık bazda yüzde 103,5 oranında prim sağlayan SDTTR payları, aylık bazda yüzde 20,5 oranında düşüş gösterdi. Hisse haftalık bazda ise yüze 12,33 geriledi.

GCM Yatırım Banner

Açılışını 247,3 liradan yapan SDTTR payları bugün TSİ 17.34 itibarıyla yüzde 3,76 düşüşle 238,1 liraya geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.