Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Papa Francis: İstifam Tanrı’nın Elinde!

Papa Francis, istifa edeceğine dair çıkan haberleri yalanladı. Sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Francis, olası ziyaret planlarından bahsetti.
Papa Francis: İstifam Tanrı’nın Elinde!
Yorum

Papa Francis, Vatikan’da yaptığı açıklamada istifa haberlerinin asılsız olduğunu, yakın zamanda görevini bırakmayı planlamadığını söyledi. Sağlığının, çalışmasını engellemesi durumunda görevinden ayrılacağını ve bunun zamanını Tanrı’nın bileceğini vurguladı.

Papa Francis’in geçtiğimiz günlerde L’Aquila kentine gitmesinin ardından görevi bırakacağı iddiaları gündeme gelmişti. Francis’in selefi olan Papa 16. Benedict, 2013 yılında sağlık nedenleri ile görevini bırakmadan önce L’Aquila kentini ziyaret etmişti.

Bu iddialara ilişkin konuşan Francis, hepsinin tesadüften ibaret olduğunu, bu durumun aklına hiç gelmediğini aktardı. Kanser olduğu yönündeki söylentilere şakacı bir dille cevap verirken; “Doktorlar bana bu konuda hiçbir şey söylemedi” ifadelerini kullandı.

Röportaj boyunca dinç ve rahat olan 85 yaşındaki Papa Francis, yanlış adımdan kaynaklı dizinde “küçük bir kırık” olduğunu belirterek rahatsızlığının ayrıntılarını ilk kez kamuoyuna açıkladı.

Kırık tedavisi için lazer ve mıknatıs yöntemlerinin uygulandığını anlatan Francis, geçen yılki ameliyatta aldığı genel anestezinin olumsuz yan etkilerine atıfla operasyon geçirmek istemediğini dile getirdi.

Papa, konuşmasında Ukrayna’daki durumdan da bahsetti. Vatikan Dışişleri Bakanı Kardinal Pietro Parolin ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov arasında olası bir Moskova gezisi planladıklarını açıkladı.

Papa Francis Moskova ve Ukrayna’ya Ziyaret Planı Yapıyor!

Eski açıklamalarında Rusya’yı işgal sebebi ile kınayan Francis, Moskova’ya gitmek için doğru zaman olmadığını ifade etmişti. Şuan bir şeylerin değişmiş olabileceğini söyleyerek, Kanada dönüşü ziyaret planı yapacağını açıkladı.

Ukrayna ve Moskova’yı ziyaret etmek istediğini belirten Francis, bu ziyarette önceliğinin Moskova olduğunu söyledi.

Gerekçesini ise Rusya devlet başkanının barış için bir yol gösterebilecek olması ifadeleriyle açıkladı. “İlk iş yardım etmek için Rusya’yı ziyaret etmek ama ben her iki başkente de gitmek isterim.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu