Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Panora GYO’nun Kredi Notları Revize Edildi

Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. tarafından değerlendirildi. Detaylar haberde...
Panora GYO’nun Kredi Notları Revize Edildi
Yorum

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. için kredi değerlendirmesini yaptı. Buna göre şirketin uzun vadeli ulusal kredi notu “A (tr)”, kısa vadeli ulusal kredi notu “J1 (tr)” olarak belirlendi. Not görünümü ise stabil olarak açıklandı.

Uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para cinsinden kredi notları BB, görünümleri ise negatif olarak belirlendi.

JCR Eurasia, Panora GYO’yu değerlendirirken, 2022 yılında FAVÖK ve gelir yaratma kapasitesinde sürdürülen artış, ihmal edilebilir düzeydeki finansal borçlanma sayesinde nakit fazlası pozisyonu ile birlikte güçlü borç ödeme kapasitesi, likidite yönetimini destekleyen net işletme sermayesi ve nakit akışı metriklerinin gelişmesi, çeşitlendirilmiş markalardan oluşan müşteri profili, portföyde yer alan faaliyete konu varlığın yüksek doluluk oranları gibi unsurları ele aldı.

Kaynak: KAP

Bunların yanında kurumsal yönetim uygulamalarına yüksek düzeyde uyum, net kâr ve özkaynaklar içerisinde yüksek düzeydeki nakit katkı sağlamayan yeniden değerleme kazançları, dijitalleşme hızının artmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan alışveriş tercihlerinde yükselen trendin olası olumsuz etkileri, yatırım portföyündeki yoğunlaşma riski ile küreselde yaşanan bankacılık endişelerinin etkisiyle küresel tahminlerin bozulması gibi faktörler de göz önünde bulunduruldu.

Panora GYO hisseleri (PAGYO), bu sabah sakin bir pozitiflik sergiliyor. Yüzde 0,32 artışla 24,8 liradan işlem gören hisseler, son bir haftalık işlem döneminde yüzde 5’ten fazla değer kaybetti.

Yatırımcısına aylık dönemde sunduğu kayıp oranı yüzde 7, yıllık olarak ise yüzde 17’ye yaklaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu