Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Panelsan’ın Yatırım Teşvik Belgeleri Onaylandı

Panelsan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım teşvik belgesi başvurularının onaylandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Panelsan’ın Yatırım Teşvik Belgeleri Onaylandı
HABER GİRİŞ

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırım teşvik belgesi alınması hakkında açıklama yaptı. Başvuruların onaylandığını duyurdu.

Panelsan, şirketin Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde sandviç panel üretimi konusunda gerçekleştireceği tevsi yatırım projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapmış olduğu yatırım teşvik belgesi başvurusunda bulunduğunu ve bugün kabul edildiğini açıkladı.

Söz konusu yatırım teşvik belgesinin Sigorta Primi İşveren Hissesini, yüzde 55 vergi indirimini, yüzde 20 yatırım katkı oranını, kdv istisnası ve gümrük vergisi muafiyeti desteklerini içerdiği kaydedildi.

Toplam yatırım tutarın ise 149 milyon TL olduğu aktarıldı.

7,3 Milyon TL’lik Yatırım Onay Aldı

Şirket ayrıca Ankara’nın Polatlı ilçesinde güneş enerjisi santrali projesi konusu kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuruda bulunduğu yatırım teşvik belgesi hakkında açıklama yaptı. Bakanlık tarafından başvurunun onaylandığını söz konusu belgenin sigorta primi işveren hissesi, yüzde 70 vergi indirimi, yüzde 30 yatırım katkı oranı ve KDV İstisnası desteklerini içerdiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımın toplam tutarının ise 7.309.503 TL olduğu ifade edildi.

Panelsan Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (PNLSN) kodlu hisselerine göz attığımızda açılışı 37.28’den yaptı. Açıklama sonrasında saat 17.55 itibarıyla en  yüksek 37.98’i, en düşük ise 37.72’yi gördü. Saat 18.09 itibarıyla yüzde 3.29’luk yükseliş ile 38.32’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.