Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Palandöken’den Tepki Geldi: Araç Muayene Ücretleri Fırlayacak

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılda araç muayene ücretlerine yapılacak zamma tepki gösterdi. Detaylar haberde...
Palandöken’den Tepki Geldi: Araç Muayene Ücretleri Fırlayacak
HABER GİRİŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılda araç muayene ücretlerine yapılacak zam hakkında konuştu.

TESK Başkanı Palandöken, 2024’te yeniden değerleme ile araç muayene ücretlerine yüzde 58,46 zam yapılacak olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Özel araçlar en az 2 yılda bir, ticari araçlar için ise her yıl yapılan araç muayene ücretlerinin sürücülere büyük bir külfet getirdiğini aktardı.

Araçların yıllık bakımlarının sabit giderleri, her ay düzenli olarak sigortaya gelen zamlar, benzin, mazot, LPG gibi yakıtlardaki fiyat artışı ve lastik ücretleri gibi yüksek maliyetler esnafı zorladığını söyledi.

Sabit giderlerin her ay düzenli olarak sigortaya gelen zamlar, benzin, mazot, LPG gibi yakıtlardaki fiyat artışı ve lastik ücretleri gibi yüksek maliyetlerin esnafı zorladığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Palandöken, bu yılki yüksek enflasyon ve maliyet artışları baz alınarak en azından yeniden değerleme oranının daha da altında bir zam yapılması gerektiğini söyledi.

Bu yıl Ekim sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısının 28 milyonu geçtiğini belirten Palandöken, bu araçların yaklaşık 10 milyonunun ise ticari araçlar oluşturduğunu aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın