Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Palandöken’den Tepki Geldi: Araç Muayene Ücretleri Fırlayacak

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılda araç muayene ücretlerine yapılacak zamma tepki gösterdi. Detaylar haberde...
Palandöken’den Tepki Geldi: Araç Muayene Ücretleri Fırlayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılda araç muayene ücretlerine yapılacak zam hakkında konuştu.

TESK Başkanı Palandöken, 2024’te yeniden değerleme ile araç muayene ücretlerine yüzde 58,46 zam yapılacak olmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Özel araçlar en az 2 yılda bir, ticari araçlar için ise her yıl yapılan araç muayene ücretlerinin sürücülere büyük bir külfet getirdiğini aktardı.

Araçların yıllık bakımlarının sabit giderleri, her ay düzenli olarak sigortaya gelen zamlar, benzin, mazot, LPG gibi yakıtlardaki fiyat artışı ve lastik ücretleri gibi yüksek maliyetler esnafı zorladığını söyledi.

Sabit giderlerin her ay düzenli olarak sigortaya gelen zamlar, benzin, mazot, LPG gibi yakıtlardaki fiyat artışı ve lastik ücretleri gibi yüksek maliyetlerin esnafı zorladığını aktardı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Palandöken, bu yılki yüksek enflasyon ve maliyet artışları baz alınarak en azından yeniden değerleme oranının daha da altında bir zam yapılması gerektiğini söyledi.

Bu yıl Ekim sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısının 28 milyonu geçtiğini belirten Palandöken, bu araçların yaklaşık 10 milyonunun ise ticari araçlar oluşturduğunu aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu