Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paladyum %4’ün Üzerinde Kazançla En Çok Artan Emtia Oldu

Yüzde 4'ün üzerinde artan paladyum, günün en çok artan emtiası olarak öne çıktı.
Paladyum %4’ün Üzerinde Kazançla En Çok Artan Emtia Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Eylül ayını ağır satış baskısı altında geçiren paladyum vadeli işlemleri, bugün yüzde 4’ün üzerinde yükselerek en çok artan emtia pozisyonunu kazandı. Dün en son 1889 dolardan işlem gören değerli metal, 22 Eylül seansına 1891 dolarla açılış yaptı.

TSİ 16.05’te yüzde 4,22 artıda fiyatlanan paladyumun gün içi hareket aralığı 1884 – 1989 dolar oldu. Aynı dakikalarda en çok artan emtia olarak ilk sırada yer aldı.

Paladyumu yüzde 3,8 kazançla platin ve yüzde 2,8 kazançla bakır izledi.
Paladyum Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Paladyumda yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda 2014 dolar ve 2054 dolar teknik dirençler olarak izlenecek. Düşüş durumunda ise 1909 dolar ilk destek seviyesi olarak görev yapacak.

Ons türü paladyum, Eylül ayına 2465 dolarla başlayarak sert bir düşüş trendi içine girmişti. Düşüşü yönlendiren en büyük faktör, küresel çip kıtlığı ortasında otomobil üretiminde talebin düşmesi oldu.

Japon otomobil üreticileri Honda Motor, Nissan Motor ve Toyota Motor, Ağustos’ta Çin’deki satışlarının düştüğünü gördü. Nedeni ise çip sıkıntısının üretime indirdiği darbeydi. Aynı zamanda birçok otomobil üreticisi, çip kıtlığına atıfla üretim ve satış tahminini düşürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu