Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pakistan’a İnsani Yardım Sürüyor: TSK Uçakları Yolda

Yardım çağrıları süren Pakistan’a Türkiye’nin desteği sürüyor. TSK uçakları ikinci parti insani yardım için uçuşa geçti. Detaylar haberde;
Pakistan’a İnsani Yardım Sürüyor: TSK Uçakları Yolda
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye, sel felaketi ile mücadele eden Pakistan’a insani yardım göndermeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), iki uçağın daha Pakistan’a gönderildiğini duyurdu.

MSB’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada; “Ülkemizin yardım eli sel felaketlerinde zarar gören Pakistanlı kardeşlerimize uzanmaya devam ediyor. İnsani yardım malzemelerini taşıyan TSK’ya ait iki uçağımız daha Ankara Etimesgut Havaalanı’ndan hareket etti” denildi.

İkinci parti insani yardım malzemelerini Pakistan’a ulaştıracak olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait iki uçağın hazırlık görüntüleri de paylaşıma sunuldu.

Türkiye Yardım Çağrısına Cevap Vermişti

Muson yağmurları nedeniyle acil durum ilan eden Pakistan’a ilk destek verenler arasında Türkiye de yer almıştı. Milli Savunma Bakanlığı, dün Pakistan’a yardım malzemelerini taşıyan iki uçağın Ankara’dan hareket ettiğini duyurmuştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada, yardım tırlarının videosu paylaşılarak; çadır, gıda, bebek maması ve hijyen paketlerinden oluşan malzemelerin Pakistan’a iletildiği söylenmişti.

Can ve Mal Kaybı Artıyor

Pakistan’daki Dawn gazetesinde yer alan son bilgilere göre ülkede sel tehdidi devam ederken ölü sayısı bin 33’e çıktı.

Pakistan Radyosunda yer alan Ulusal Afet Yönetim Otoritesinin (NDMA) hazırladığı durum raporuna göre sel kaynaklı olaylarda 1.527 kişi yaralandı, 719 binden fazla besi hayvanı telef oldu.

Can ve mal kayıplarının arttığı felakette, 3 bin 451 kilometre yol, 149 köprü, 170 dükkan ve 949 bin 858 ev hasar aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu