Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özsu Balık Üretim Kapasitesini 2 Katına Çıkarıyor

Özsu Balık, KAP üzerinden yaptığı açıklamada, kapasite artırım sürecine dair gelişmeyi yatırımcıları ile paylaştı.
Özsu Balık Üretim Kapasitesini 2 Katına Çıkarıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özsu Balık Üretim Anonim Şirketi’nden kapasite artırımı hakkında açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada Urla-Demircili Köyünde bulunan yavru balık üretim tesisinde üretimi kapasitesinin artırılacağı duyuruldu. Özsu Balık, geçen yıl Kasım ayında halka arz edilmiş ve 29 Kasım 2022 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı.

Halka arz izahnamesinde, Urla-Demircili köyünde bulunan kuluçkahane ve Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınmış olan 39.000.000 adet/yıl kapasiteli su ürünleri kuluçkahane belgesi bulundurulduğu bilgisine yer verilmişti.

Söz konusu belge ile su ürünleri kuluçkahane belgesinin, aynı sektörde faaliyette bulunan ilişkili taraf niteliğinde olmayan İlknak Su Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye yavru balık üretiminde bulunmak üzere kiraya verildiği açıklandı.

08.05.2023 tarihi itibarıyla ise söz konusu su ürünleri kuluçkahane belgesinin üretim kapasitesinin yıllık 69.000.000 adet olması amacıyla yapılan başvurunun onaylandığı bildirildi. Böylelikle üretim kapasitesi iki katından da fazla artırılmış olunacak.

Bu tesiste yılda 69 bin yavru balık üretiminin yanında, kiradan elde edilecek gelirle de yavru balıkların sayısının artırılacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Özsu Balık 4 kıtada, 50’den fazla ülkede tüketicilerle buluşturuluyor. Şirket 2022 yılında 84,3 milyon TL net kar, 834,9 milyon TL hasılat yaptı. Su ürünlerinde üretim kapasitesinin artırılması ve geleceğe yönelik hedeflerle şirket karlılığında artış olması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.