Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özhaseki: Yerinde Dönüşüm Projesine Saatte Bin Kişi Başvuruyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Yerinde Dönüşüm projesine başvuruların 36 bini aştığını duyurdu. Detaylar haberde;
Özhaseki: Yerinde Dönüşüm Projesine Saatte Bin Kişi Başvuruyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ili kapsayan bölgede başlatılan Yerinde Dönüşüm projesi başta olmak üzere Bakanlık tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Medya Ankara Temsilcileriyle Buluşması’nda afet bölgesinin yeniden ayağa kaldırılması için Yerinde Dönüşüm projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Özhaseki, vatandaşların projeye büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

Projeye Başvurular 40 Bine Yaklaştı

Proje başvurularının henüz 17 Temmuz Pazartesi günü öğleden sonra başlatıldığını söyleyen Bakan, şu ana kadar 36 bin 825 vatandaşın başvurusunun alındığı bilgisini verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @mehmetozhaseki

“Neredeyse saatte bin kişi müracaat ediyor. Demek ki doğru işler yapıyoruz ki vatandaşlarımız da hızla müracaat ediyor” diyen Özhaseki, amaçlarının bir an önce şehirlerin normale dönmesi ve dışarıda kalan vatandaşların güvenilir konutlara kavuşması olduğunun altını çizdi.

Sadece bağış ve hibe olarak değil, kredi olarak da vatandaşlara destek olunacağını; inşa faaliyetlerindeki projelerin hazırlanmasında, denetlenmesinde, içine yerleşilmesine kadar her safhayı takip ederek yardımcı olunacağını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

22 noktada Yapım ve Dönüşüm ofisleri açıldığına, tip sözleşmeler ve tip projelerin vatandaşlara sunulduğuna, projenin her bir aşamasının Bakanlık denetiminde gerçekleşeceğine vurgu yaptı.

“İstanbul için Kaybedecek Vaktimiz Yok”

İstanbul’da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Özhaseki, şehirde 5,8 milyon civarında bağımsız birim olduğu ve bunun 1,5 milyonunun riskli gözüktüğünü söyledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @mehmetozhaseki

Şu anda 39 ilçede 188 alanda kentsel dönüşüm çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü söylerken, İstanbul’un depreme hazırlanması konusunda bir saniye bile kaybedilecek zamanın bulunmadığının altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın