Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Özhaseki: Dünya Bankası 1 Milyar Dolarlık Krediyi Onayladı

Bakan Özhaseki, Dünya Bankası'nın deprem bölgesi için 1 milyar dolarlık kredi desteğini onayladığını açıkladı. Detaylar haberde...
Özhaseki: Dünya Bankası 1 Milyar Dolarlık Krediyi Onayladı
Yorum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dünya Bankası’nın deprem bölgesine sağladığı finansman hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Özhaseki, Dünya Bankası’nın deprem bölgesindeki imar çalışmaları için 1 milyar dolarlık finansmanı onayladığını söyledi.

Bunun 684,8 milyon dolarlık kısmının Bakanlığa tahsis edildiğini bildirdi.

Söz konusu kredinin 296,5 milyon dolarlık kısmı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının deprem bölgesinde kırsal alanlarda yapacağı konutlarda kullanılacağı aktarıldı.

Kredinin 388,3 milyon dolarlık kısmının ise İLBANK’ın deprem bölgesinde altyapı projelerinde kullanılacağı bildirildi.

Bakan Özhaseki ayrıca Dünya Bankası tarafından İLBANK’a sağlanan kısmının karşılıksız tahsis edildiğini söyledi.

İLBANK’ın, afetten zarar görmüş 11 şehrin altyapısının imar ve inşası için ilk günden beri çalışmalarını sürdürdüğüne işaret etti. Bakan Özhaseki, temin edilen krediyle çalışmaların daha da genişleyeceğini ifade etti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu