Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özhaseki: Dünya Bankası 1 Milyar Dolarlık Krediyi Onayladı

Bakan Özhaseki, Dünya Bankası'nın deprem bölgesi için 1 milyar dolarlık kredi desteğini onayladığını açıkladı. Detaylar haberde...
Özhaseki: Dünya Bankası 1 Milyar Dolarlık Krediyi Onayladı
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dünya Bankası’nın deprem bölgesine sağladığı finansman hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Özhaseki, Dünya Bankası’nın deprem bölgesindeki imar çalışmaları için 1 milyar dolarlık finansmanı onayladığını söyledi.

Bunun 684,8 milyon dolarlık kısmının Bakanlığa tahsis edildiğini bildirdi.

Söz konusu kredinin 296,5 milyon dolarlık kısmı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının deprem bölgesinde kırsal alanlarda yapacağı konutlarda kullanılacağı aktarıldı.

Kredinin 388,3 milyon dolarlık kısmının ise İLBANK’ın deprem bölgesinde altyapı projelerinde kullanılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Özhaseki ayrıca Dünya Bankası tarafından İLBANK’a sağlanan kısmının karşılıksız tahsis edildiğini söyledi.

İLBANK’ın, afetten zarar görmüş 11 şehrin altyapısının imar ve inşası için ilk günden beri çalışmalarını sürdürdüğüne işaret etti. Bakan Özhaseki, temin edilen krediyle çalışmaların daha da genişleyeceğini ifade etti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.