Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özgür Özel: 1 Nisan’da Vatandaşın Sırtına Binmeyi Planlıyorlar

Seçim gündemiyle girilen yeni yılda kemer sıkma politikalarının henüz başlangıç olduğu uyarısını yapan CHP lideri Özel, vatandaşı bekleyenleri anlattı.
Özgür Özel: 1 Nisan’da Vatandaşın Sırtına Binmeyi Planlıyorlar
HABER GİRİŞ

Antalya’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimler sonrası vatandaşı bekleyen acı reçeteyi paylaştı. “1 Nisan’da yine vatandaşın sırtına binmeyi planlıyorlar” diyerek, sandıklar kapandıktan sonra kemer sıkma politikasının ağırlaşacağını söyledi.

CHP lideri, “Zamlarla, enflasyonla, vatandaşın gelirine yapılması gereken zamlardan kısacak bir acı reçete geliyor” çıkışında bulundu.

Ekonomideki kötü politikalarla oluşan yükün vatandaşın sırtına yüklenmeye devam edeceğini ve seçimlere giderken iktidarın istediği mali sıkılaşmanın aslında tabana yansıtılmadığını kaydetti.

Özel, “1 Nisan’dan sonra hepinizi çok büyük bir tehlike bekliyor. Sıkı maliye politikası, yani acı reçete bekleniyor. Kime? KKM’den zengin olanlara, gökdelen sahiplerine değil; emekliye, Ayşe teyzeye. Zamlarla, enflasyonla, vatandaşın gelirine yapılması gereken zamlardan kısacak bir acı reçete geliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin iktidara gelirken adalet ve kalkınma vaadine atıf yapan Özel, “10 kişiden 8’nin memleketin adaletine güvenmediği bir yerde Erdoğan ‘Adalet yoksa refah yok’ diyor. Bu ülkede vergide, toplumsal yaşamda, inançlarda, mezheplerde ve bunlara devletin verdiği hizmetlerde, yargıda adalete ihtiyaç var” dedi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın