Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özer Okulların Kapanışı için Uzatma Kararı Almadıklarını Duyurdu

29 Mayıs'ta okulların tatil olacağını duyuran Bakan Özer, ikinci dönemin sona ereceği tarihi açıkladı. Deprem bölgesi özelinde alınan kararlar hakkında da açıklama yaptı.
Özer Okulların Kapanışı için Uzatma Kararı Almadıklarını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların kapanacağı tarih ve deprem bölgesinde başlatılacak telafi programına dair bilgiler paylaştı. TRT Haber programında konuşan Özer, okulların planlandığı gibi 3 hafta sonra kapanacağını ve ikinci tur seçimleri nedeniyle 29 Mayıs Pazartesi günü okulların tatil edildiğini açıkladı.

16 Haziran’da okulların kapanacağını duyuran Özer, kapanış için uzatma kararı almadıklarını paylaştı.

Eğitimi aksatmamak için deprem bölgesi özelinde kararlar aldıklarına değinerek, “Depremin başlangıcından itibaren okulların normalleştirilmesi için çalıştık. Çadırsa çadır, konteynerse konteyner çocuklarımızı o ortamdan uzaklaştırmaya çalıştık. Depremden etkilenen illerimizi 3 kategoriye ayırdık. LGS ve YKS’de öğrencilerimiz için destek verdik” dedi.

1 Ağustos-1 Eylül Arası Telafi Eğitimleri Olacak

Sınavlara hazırlanacak öğrenciler için açılan destek kurslarından bahseden Özer, “1 Ağustos-1 Eylül arasında telafi eğitimi olacak. Toplamda iki aylık telafi eğitimi yapacağız” diye açıklamada bulundu.

Deprem bölgesine 82 bin 560 öğrencinin geri dönüş yaptığını belirterek, “Türkiye’de normalleşmenin anahtarı eğitim. Kovid 19 salgınında da Türkiye’nin normalleşmesini sağladık. Deprem bölgesine geri dönüşler devam ediyor” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın