Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özer Duyurdu: Adana’daki Okullar 1 Mart’ta Açılmayacak

Daha önce yaptığı açıklamada Adana’daki okulların faaliyete geçeceği tarih olarak 1 Mart’ı işaret eden Bakan Özer, verilerle birlikte tarihin de değiştiğini açıkladı.
Özer Duyurdu: Adana’daki Okullar 1 Mart’ta Açılmayacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Depremden etkilenen toplam 11 ilde eğitim-öğretime ara verilmesi kararının ardından Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart’tan itibaren okulların açılacağı duyurusu hafta başında tekrar güncellendi. Ancak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün yaptığı açıklamada, Adana’da okulların açılış tarihinin 13 Mart tarihine ertelendiğini duyurdu.

Adana’da açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı, devam eden enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarından elde edilen verilere göre daha önce duyurulan tarihlerde değişikliğe gitme durumunda kaldıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Bu 10 ilde çok dinamik bir süreç yaşıyoruz. Veriler her geçen gün değişiyor. Bu değişen verilere göre aldığımız kararları da biz güncelliyoruz. Bu kapsamda Adana ilimizde 1 Mart tarihi itibarıyla eğitim öğretime başlayacağımızı açıklamıştık. Bu başlangıç tarihini yeni verilere göre 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz.”

Söz konusu tarihin kesin tarih olmadığının altını çizerek, “Yani 13 Mart’ta yeni verilere göre tekrar verileri güncelleyerek inşallah durumu tekrar kamuoyuyla paylaşacağız” diye ekledi.

Prefabrik Okullar ve Televizyonlar Kurulacak

Eğitim-öğretimi sekteye uğrayan öğrencilerin fırsat eşitliğini korumak adına tüm konteyner yapılarda bir tür prefabrik okul ortamı oluşturmaya gayret edildiğini söyleyen Özer, uzaktan eğitim imkanı için de her konteyner kente televizyon kurmayı amaçladıklarını şu sözlerle ifade etti:

GCM Yatırım Banner

“Milli Savunma Bakanlığı ile Mehmetçik okullarını devreye soktuk. Bu hafta içerisinde de İçişleri Bakanlığımız ve AFAD Başkanlığımız ile birlikte yeni okulları kurmaya devam edeceğiz. Konteyner kentlerde tüm konteynerlerde prefabrik okulları kurmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Konteyner kentlerde sadece prefabrik okullara değil, tüm konteynerlara da bakanlık olarak televizyon kuruyoruz. Öğrencilerin TRT EBA’yı takip edebilme imkanlarına kavuşmaları için.”

1 Mart’tan İtibaren Destekleme ve Yetiştirme Kursları Verilecek

Son sınıfta okuyan ve sınavlara girecek olan ortaokul ve lise öğrencilerinin durumuna da açıklık getiren Bakan Özer, “1 Mart itibarıyla 510 noktada destekleme ve yetiştirme kurslarını hizmete alacağız” dedi.

LGS ve YSK’de ikinci dönem konularının sorulmayacağını hatırlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin sınavda mağduriyet yaşamaması ve sınava hazırlanması için destekte bulunacağını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.