Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özelleştirme İdaresi Duyurdu: 10 İldeki 12 Taşınmaz Satışa Çıkarılıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 ildeki 12 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştireceğini duyurdu.
Özelleştirme İdaresi Duyurdu: 10 İldeki 12 Taşınmaz Satışa Çıkarılıyor!
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, 10 ildeki 12 taşınmazın satış yöntemiyle özelleştireceği duyuruldu. Yatırımcılara yönelik duyuru Resmi Gazete’de yayımlandı.

Duyuruya göre Afyonkarahisar’ın merkez, Aydın’ın Kuşadası, Bursa’nın Karacabey, Erzurum’un Palandöken, Gaziantep’in Şehitkamil, İstanbul’un Kartal, İzmir’in Konak, Sakarya’nın Arifiye, Tunceli’nin Ovacık ve Yalova’nın merkez ilçelerindeki 12 taşınmaz satışa çıkarılıyor.

Bu taşınmazlar için illere ve metrekaresine göre değişmekle birlikte 750 bin liradan 25 milyon liraya kadar değişen tutarlarda geçici teminat bedeli belirlendi.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulüyle düzenlenecek ve görüşmelere devam edilenlerle gerçekleştirilecek açık artırmayla sonuçlandırılacak.

Düzenlenecek ihaleye gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları, kooperatifler, vakıflar, gayrimenkul yatırım fonları ile belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernekler katılabilecek.

GCM Yatırım Banner

İhaleye girmek isteyenlerin, Afyonkarahisar ve Bursa Karacabey Canbalı’daki taşınmazlar için 28 Kasım’a kadar, Karacabey’in Kurşunlu, Erzurum’un Palandöken, Tunceli’nin Ovacık ve Gaziantep’in Şehitkamil bölgelerindeki taşınmazlar için 29 Kasım’a kadar teklif vermesi gerekiyor.

Sakarya’nın Arifiye, İzmir’in Konak, Yalova’nın merkez, Aydın’ın Kuşadası ilçelerindeki taşınmazlar için 30 Kasım’a kadar, İstanbul’un Kartal ilçesindeki taşınmazlar için de 7 Aralık tarihine kadar teklif verilebilecek.

İhalelere katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alması, her bir taşınmaz için ayrı teklif sunması ve teklifle ihale şartnamesinde istenilen belgeleri kurumun Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/Ankara adresine iletmesi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.