Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özel Okul Derneklerinden Deprem Mağduru Öğrencilere Davet

Özel okul dernekleri, deprem bölgesinden göç eden öğrenciler için ortak açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Özel Okul Derneklerinden Deprem Mağduru Öğrencilere Davet
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hem kamu hem özel sektör yetkilileri, yaraları sarmak için birçok adım attı. Milyonları etkileyen deprem için eğitim alanında da birçok karar alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı, deprem bölgesindeki öğrenciler için isteğe bağlı nakil seçeneği getirirken ara tatili tüm Türkiye’de 20 Şubat’a kadar uzattı.

Bugün özel okul derneklerinden de afetzede öğrenciler için ortak açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bölgeden çeşitli illerimize göç eden yavrularımızı ikinci dönem boyunca özel okullarımız da tam burslu olarak (yemek-kitap- eğitim dahil olmak üzere ücretsiz) okutacağımızı bildiriyoruz.”

Bu kapsamda kampanyaya destek olan tüm özel okulların misafir öğrenci kontenjanlarını, online ortak bir platformdan (yakında yayında olacak olan www.misafirogrenci.org üzerinden) duyuracakları aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

İlgili öğrenciler söz konusu platform üzerinden müracaat ederek kayıtları sağlanacak. Sürecin Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimine açık olacağı bilgisi de paylaşıldı.

“Deprem mağduru öğrencilerimizi özel okullarımıza davet ediyoruz. Öğrencilerimizi kurumlarımızda misafir etmeyi bu elim hadise karşısında milletçe hissettiğimiz büyük acıyı biraz olsun hafifletecek bir imkan olarak görüyoruz.” ifadeleri dikkat çekti.

Ortak açıklamada bulunan kuruluşlar; Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR), Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZKURBİR) ve Ankara Eğitim Platformu olarak açıklandı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın