Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oylar Verildi: ABD Başkanı’na Yönelik Resmi Adım Atıldı!

ABD Temsilciler Meclisi'nde Biden'a yönelik görevden alma soruşturmasına yönelik yapılan oylama 221 vekilin evet demesiyle resmiyet kazandı. Detaylar haberde;
Oylar Verildi: ABD Başkanı’na Yönelik Resmi Adım Atıldı!
HABER GİRİŞ

Son dönemlerde ABD Başkanı Joe Biden’a oğlu Hunter Binden’ın iş ilişkilerinde avantaj sağladığına yönelik gündeme gelen iddialar ABD Temsilciler Meclisi’nde dün yapılan oylamayla resmiyet kazandı. Oylama sonucunda Biden’ın görevden alınma soruşturmasına resmi olarak izin verildi.

Söz konusu oylamada 221 Cumhuriyetçi vekil evet oyunu kullanırken, 212 Demokrat vekilden hayır oyu geldi. Oy çoğunluğuyla Cumhuriyetçilerin Biden’a karşı yürüttüğü azil süreç resmiyet kazandı.

Amerika’da Cumhuriyetçilerin kontrolünde olan Meclis, Hunter Biden’ın yabancı iş anlaşmalarından uygunsuz bir şekilde yararlanıp faydalanmadığını savunuyor.

Beyaz Saray: Soruşturma Siyasi Amaçlı

Soruşturmanın gerçeklere dayanmadığına işaret eden Beyaz Saray, soruşturmayı siyasi amaçlı olduğu gerekçesiyle reddetti.

Biden’ı görevden alma çabalarının başarısız olacağını savunan Londra merkezli haber ajansı Reuters, ancak Cumhuriyetçilerin 2024 seçim kampanyasının büyük bölümünde yolsuzluk iddialarını öne çıkarabileceğini öngördü.

GCM Yatırım Banner

Cumhuriyetçilerin 3 ay önce gayri resmi olarak başlattığı söz konusu soruşturma için yapılan oylama, cumhurbaşkanı veya başka yetkilinin görevden alınması için gerekli bir adım değil.

Ancak soruşturma izninin Cumhuriyetçilere Biden yönetimini iş birliği yapmaya zorlamak için daha fazla yasal yetki verebileceği tahmin ediliyor.

Biden konuya ilişkin açıklamasında, “Meclis Cumhuriyetçileri bana katılmıyor. Amerikalıların daha başarılı olmasına yardımcı olmak için herhangi bir şey yapmak yerine; daha iyi yaşıyorlar, bana yalanlarla saldırmaya odaklanmışlar.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.