Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OYAK’tan Yeni Hamle! Alman Şirket Oldendorff ile Ortak Oldu

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), liman sektöründe yabancı ortaklıklar kurmaya devam ederek, Almanya'nın önde gelen firmalarından biri olan Oldendorff ile ortak oldu.
OYAK’tan Yeni Hamle! Alman Şirket Oldendorff ile Ortak Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (OYAK) iştiraki olan OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş’nin geçen ay Almanya’nın en büyük dökme yük taşıma şirketi Oldendorff’un iştiraki olan Iskolden Gmbh ile ortaklık kararı aldığı duyurulmuştu. İki şirketin ortaklığını onay aldığı açıklandı.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre OYAK ve Oldendorff bu ortaklık ile İskenderun’da dünyanın en büyük yüzen kömür aktarma terminallerinden biri olan Iskolden Taşımacılık ve Ticaret adlı şirkette ortak kontrole sahip olacak.

102 yıllık geçmişe sahip olan Oldendorff, bir aile şirketi. 60 ülkeden 4 bin 500 çalışana sahip olmasının yanında 57 milyon ton taşıma kapasitesi ve filosunda bir kısmı kiralanmış 700 gemi işletiyor. Bu alanda Almanya’nın en büyük firması olarak öne çıkıyor.

Oldendorff, 2001 yılına İskenderun’da çalışmaya başladı. Yıllık 5 milyar dolar ciro yapıyor.

Liman sektöründe büyüme amaçlarıyla yabancı ortaklıklar kurmaya devam eden OYAK, 2018 yılında Japonya’nın en büyük denizcilik şirketlerinden Nippon Yusen Kaisha (NYK) ile ortaklık gerçekleştirmişti.

OYAK, NYK ile yaptığı ortaklık ile 110 milyon dolarlık yatırımla otomotiv odaklı OYAK Port projesi hayata geçmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu