Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OYAK’tan Hindistan’a Yatırım

OYAK Grup şirketleri bünyesinde yer alan Almatis'in Hindistan'daki alümina tesisinden, ciroya ilk etapta 40 milyon dolar tutarında katkı sağlaması bekleniyor. Detaylar haberde...
OYAK’tan Hindistan’a Yatırım
Son Güncelleme: 
Yorum

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), bünyesinde bulunan alümina üreticisi Almatis, Hindistan’ın Falta bölgesindeki tabular alümina tesisini entegre hale getirdiğini açıkladı. Buna göre, tesiste yarı mamul üretiminin gerçekleşeceği aktarıldı.

OYAK, bu yatırım ile 1995’den bu yana Hindistan’da faaliyette olan Almatis’in, tabular alümina üretim sürecinin tamamını entegre hale getirdiğini belirtti.

Söz konusu tesisin toplam 32 bin 300 metrekare alana kurulu olduğu son teknolojik gelişmeler sayesinde süreci 2,5 yılda tamamladığı aktarıldı.

OYAK,  ilk etapta Falta tesisinden ciroya 40 milyon dolar tutarında katkı sağlamasını bekliyor.

OYAK’ın Gücünün ve Sorumluluğunun Kanıtı

Konya dair değerlendirmede bulunan OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, bu adımın OYAK’ın ortaya koyduğu vizyon ve büyüme stratejisinin bir sonucu olduğunu ifade etti.

Son yıllarda büyüme stratejisine paralel bir şekilde bu hedefi gerçekleştirdiklerini ve büyük adımlar attıklarını belirtti. Hindistan’da entegre haline gelen üretim tesisinin OYAK’ın gücünün ve sorumluluğunun kanıtı olduğunu aktardı.

Erdem ayrıca, Almatis’in bu yatırımı ile refrakter pazarında bakir alan sayılan Hindistan’daki üretim hacmini artıracağını belirtti. Dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olarak öne çıkan Hindistan’da, söz konusu tesisi doğru pazara doğru yatırım anlayışıyla hayata geçirdiklerini ifade etti.

Böylece bu tesisle Güneydoğu Asya pazarının taleplerinin karşılanacağını söyledi. OYAK tarafından yapılan açıklamada Falta yatırımının Almatis için büyük bir sıçrama olduğu ifade edildi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu