Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oyak Yatırım Portföyünü Revize Etti: İşte Yeni Favorileri

Oyak Yatırım tarafından yapılan açıklamada, model portföydeki hisselerde değişiklikler yapıldığı bildirildi. Bazı hisseler eklenirken bazıları çıkarıldı.
Oyak Yatırım Portföyünü Revize Etti: İşte Yeni Favorileri
HABER GİRİŞ

Oyak Yatırım tarafından model portföyde değişiklikler yapıldığı açıklandı. Bu değişiklik ile portföye yeni hisseler eklenirken, bazıları ise çıkarıldı. Yapılan açıklamada BIMAS’ın portföye eklendiği ve bu hamle ile beraber MGROS’un çıkarıldığı bildirildi.

BIMAS’ın eklenmesinde yılın üçüncü çeyrekteki yüksek operasyonel marj bazının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca 2Y23’te güçlü sonuç beklentisi ile AKBNK’yi YKBNK ile, TSKB’yi ise ALBRK ile değiştirmeye karar verildiği belirtildi.

Oyak Yatırım açıklamasının devamında, TRGYO, ANSGR ve AKCNS’yi olumlu karlılık görünümleri ve cazip değerlemelerine dayanarak model portföyüne eklediğini bildirdi.

Model portföyün getirisinin 6 Ekim 2023 kapanışına kıyasla endeksin yüzde 3,1 gerisinde olduğu belirtildi. Yapılan son revizeler ile beraber güncel model portföy KCHOL, BIMAS, FROTO, ANSGR, GARAN, TCELL, YKBNK, TRGYO, MPARK, KRDMD, ALBRK ve AKCNS’yi içeriyor.

Portföye eklenen BIMAS günlük yüzde 1 ekside işlem görürken, ANSGR yüzde 8’den fazla yükseldi. YKBNK yatay aralıkta işlem görüyor ve TRGYO yüzde 2’ye yakın yükseliş kaydetti. AKCNS bugün yüzde 3’ten fazla düşerken, ALBRK ile yüzde 3 artıda seyrediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.