Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oyak Yatırım Model Portföyünden THYAO’yu Çıkarıp PGSUS’u Ekledi

Oyak Yatırım model portföyünde güncelleme yaptı. Bazı şirketler çıkarılırken, yerine getirilenler için hedef fiyatlar açıklandı.
Oyak Yatırım Model Portföyünden THYAO’yu Çıkarıp PGSUS’u Ekledi
HABER GİRİŞ

Oyak Yatırım 22 Ağustos 2023 tarihli teknik bültende, model portföyünde değişiklik yaptı. Kurum Sabancı Holding (SAHOL), Türk Hava Yolları (THYAO), Yapı Kredi Bankası (YKBNK), Tofaş Otomobil (TOASO) ve Mavi Giyim (MAVI) hisselerini model portföyünden çıkardı.

Açıklamada, “Portföyümüzden çıkardığımız hisseler tarafında ise SAHOL, YKBNK ve TOASO’yu beğenmemize rağmen mevcut risk / getirinin bu hisseler için cazip olmadığını düşünüyoruz. Bunların yanı sıra MAVI’yi konumlanmasını ve yönetimini beğenmemize rağmen halihazırdaki hedef fiyatımızın hisse başına 91 TL olması yüzünden ve portföyümüze eklenmesinin ardından kaydettiği yüzde 89’luk relatif getirinin ardından portföyümüzden çıkarıyoruz.” ifadesine yer verildi.

Yeni eklenenler arasında Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası (TSKB), Pegasus Hava Yolları (PGSUS), Ford Oto (FROTO), Medical Park Hastaneler Grubu (MPARK) ve Çimsa Çimento Sanayi (CIMSA) yer alıyor.

TSKB’nin uluslararası kuruluşlardan sağladığı düşük maliyetli uzun vadeli döviz kredileriyle fonlama yapmasının, artan TL mevduat maliyetlerinden etkilenmeyeceği anlamına geldiği belirtildi. Bankanın kar uyumsuzluğunun bulunmamasının, kur dalgalanmalarından ve risklerinden koruduğu söylendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Oyak Yatırım

Her ikisinin de beğenilmesine rağmen kısa vadedeki katalistlerinin daha kuvvetli olduğu düşüncesiyle model portföyden THYAO’nun çıkarılıp, yerine PGSUS’un eklendiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Kurumun güncel listesinde yer alan şirketler AKBNK, GARAN, KCHOL, MGROS, MPARK, PGSUS, FROTO, TSKB, AKGRT, KRDMD, CIMSA ve TCELL olarak sıralandı.

Bunlarda anlık hisse ve hedef fiyatları ile getiri potansiyellerine bakıldığında, en yüksek getiri beklentisinin yüzde 52 ile KRDMD‘de olduğu görülüyor.

AKBNK’ta anlık durum 28,20 TL, Oyak Yatırım’ın hedef fiyatı 39,49 TL. 50,05 TL’den işlem gören GARAN’da hedef fiyat 57,16 TL, 138,50 TL’den işlem gören KCHOL’de hedef 195,25 TL, 348,80’den işlem gören MGROS’ta hedef 420 TL, 125,60’tan işlem gören MPARK’ta hedef 150 TL olarak açıklandı.

PGSUS hisseleri için belirlenen hedef fiyat 1250 TL, FROTO için 1340 TL, TSKB için 8,27 TL, AKGRT için 6.43 TL, KRDMD için 40,07 TL, CIMSA için 265 TL ve TCELL için 70,90 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.