Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oyak 87,3 Milyon Adet Hektaş Hissesi Satacak

Bu sabah yapılan açıklamaya göre OYAK, Hektaş’ın ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 3,45’ine tekabül eden payı satacağını duyurdu.
Oyak 87,3 Milyon Adet Hektaş Hissesi Satacak
HABER GİRİŞ

Hektaş Ticaret T.A.Ş. tarafından bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirilen habere göre Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), Hektaş’ın ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 3,45’ine denk gelen 87.346.278 adedini satıyor.

Hisse başına 23,37 TL’den fiyat belirlenirken, 2.041,3 milyon TL brüt hasılat elde edildiği söylendi. Satış işleminin, Türkiye dışında yerleşik bir uluslararası kurumsal yatırımcıya plasman yoluyla gerçekleştirildiği açıklandı.

Bu satıştan herhangi bir gelir elde edilmeyeceği söylenirken, işlemlerin 23 Ağustos 2023 tarihinde borda dışında tamamlanması planlanıyor. OYAK’ın tek plasman temsilcisi olarak HSBC Bank’ın yer aldığı belirtildi.

KAP açıklamasında “OYAK halihazırda Hektaş’ın çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 58,82’sine doğrudan ve yaklaşık yüzde 0,62’sine dolaylı olarak (OYAK Grup şirketlerinin sahip olduğu paylar da dahil olmak üzere) sahiptir ve işlemin başarıyla tamamlanmasının ardından Hektaş’taki beklenen doğrudan hissedarlık oranı yaklaşık yüzde 55,37 olacaktır.” bilgisine yer verildi.

Son bir haftadır yüzde 6’ya yakın değer kaybeden Hektaş hisseleri (HEKTS) saat 10.30 itibarıyla yüzde 1,4 düşüşle 26,78 liradan işlem görüyor. Hisselerde aylık kayıp oranı yüzde 11’i geçerken, yıllık getirisi yüzde 100’ün altına inmiş durumda.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.