Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Oyak 87,3 Milyon Adet Hektaş Hissesi Satacak

Bu sabah yapılan açıklamaya göre OYAK, Hektaş’ın ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 3,45’ine tekabül eden payı satacağını duyurdu.
Oyak 87,3 Milyon Adet Hektaş Hissesi Satacak
Yorum

Hektaş Ticaret T.A.Ş. tarafından bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirilen habere göre Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), Hektaş’ın ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 3,45’ine denk gelen 87.346.278 adedini satıyor.

Hisse başına 23,37 TL’den fiyat belirlenirken, 2.041,3 milyon TL brüt hasılat elde edildiği söylendi. Satış işleminin, Türkiye dışında yerleşik bir uluslararası kurumsal yatırımcıya plasman yoluyla gerçekleştirildiği açıklandı.

Bu satıştan herhangi bir gelir elde edilmeyeceği söylenirken, işlemlerin 23 Ağustos 2023 tarihinde borda dışında tamamlanması planlanıyor. OYAK’ın tek plasman temsilcisi olarak HSBC Bank’ın yer aldığı belirtildi.

KAP açıklamasında “OYAK halihazırda Hektaş’ın çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 58,82’sine doğrudan ve yaklaşık yüzde 0,62’sine dolaylı olarak (OYAK Grup şirketlerinin sahip olduğu paylar da dahil olmak üzere) sahiptir ve işlemin başarıyla tamamlanmasının ardından Hektaş’taki beklenen doğrudan hissedarlık oranı yaklaşık yüzde 55,37 olacaktır.” bilgisine yer verildi.

Son bir haftadır yüzde 6’ya yakın değer kaybeden Hektaş hisseleri (HEKTS) saat 10.30 itibarıyla yüzde 1,4 düşüşle 26,78 liradan işlem görüyor. Hisselerde aylık kayıp oranı yüzde 11’i geçerken, yıllık getirisi yüzde 100’ün altına inmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu